Dramat austriackiego skoczka tuż przed startem PŚ. To dla niego koniec sezonu

Do pierwszych zawodów nowego sezonu Pucharu Świata w skokach narciarskich zostało już tylko kilka dni. Poszczególne reprezentacje przygotowują się do inauguracji, a w piątek napłynęły dramatyczne informacje na temat jednego z austriackich skoczków. Tamtejsza federacja poinformowała o koszmarnej kontuzji Maximiliana Steinera, która wyklucza go z rywalizacji w najbliższych miesiącach.

Reprezentacja Austrii jako miejsce ostatniego zgrupowania przed początkiem sezonu wybrała słynną skocznię Bergisel w Innsbrucku. Oprócz pierwszej kadry pod wodzą Andreasa Widhoelzla w treningach brali też udział zawodnicy z zaplecza. Wśród nich był Maximilian Steiner, który miał za sobą bardzo udany sezon letni. Niestety, nieprędko będzie miał możliwość, aby dobrą formę potwierdzić też zimą.

Zobacz wideo Probierz: Zachęcam kibiców, żeby wspierali reprezentację Polski

Dramat Maximiliana Steinera. Kontuzja na ostatniej prostej przed PŚ

Austriacki Związek Narciarski poinformował w piątek w mediach społecznościowych, że 27-latek doznał poważnej kontuzji na treningu. "To koniec sezonu dla Maximiliana Steinera! Max zerwał więzadło krzyżowe w lewym kolanie podczas czwartkowego treningu w Bergisel i doznał obrażeń łąkotki i więzadła pobocznego. Przeszedł już udaną operację. Życzymy mu wszystkiego najlepszego i szybkiego powrotu do zdrowia!" - czytamy na instagramowym profilu federacji.

 

Letnie występy Steinera mogły napawać optymizmem przed sezonem zimowym. Austriak zakończył cykl Letniego Grand Prix na trzecim miejscu. Wygrał ostatnie zawody w Lake Placid, a oprócz tego dwukrotnie stawał na podium. Choć w poprzednim sezonie zimowym nie miał zbyt wielu szans na występ w Pucharze Świata (punktował jedynie w czterech konkursach), pokazywał się z dobrej strony w Pucharze Kontynentalnym. Tym razem miał realne szanse na regularne występy w elicie.

Pierwsze dwa konkursy indywidualne Pucharu Świata odbędą się w dniach 25-26 listopada w fińskiej Ruce. W polskich barwach na Rukatunturi zaprezentują się Dawid Kubacki, Kamil Stoch, Piotr Żyła, Aleksander Zniszczoł i Paweł Wąsek.

Więcej o: