Kadra skoczków poleciała na zgrupowanie. Kubacki został w Polsce. Co się stało?

Zostały niewiele ponad dwa tygodnie do startu nowego sezonu Pucharu Świata w skokach narciarskich. Skoczkowie rozpoczną zmagania od dwóch konkursów indywidualnych w fińskiej Ruce. Zanim jednak do tego dojdzie, Polaków czeka jeszcze zgrupowanie w Zakopanem. Teraz z kolei przebywają na regeneracyjnym zgrupowaniu na Cyprze. TVP Sport podaje, jak wyglądają plany Dawida Kubackiego przed startem walki o Kryształową Kulę.

Jest już coraz bliżej początku nowego sezonu Pucharu Świata w skokach narciarskich. Skoczkowie rozpoczną rywalizację o Kryształową Kulę w rozgrywkach 23/24 od dwóch konkursów indywidualnych w fińskiej Ruce (24-26 listopada). Poprzedni sezon inaugurowały dwa konkursy w Wiśle, które wygrał Dawid Kubacki. Trener Thomas Thurnbichler zdecydował, że zabierze do Ruki pięciu skoczków: Kamila Stocha, Piotra Żyłę, Pawła Wąska, Aleksandra Zniszczoła i wspomnianego Kubackiego. Wcześniej jednak biało-czerwoni wezmą udział w krótkim zgrupowaniu na Cyprze.

Zobacz wideo Dawid Kubacki wywalczyl złoto Igrzysk Europejskich! "Słyszałem, że taka impreza może się już nie powtórzyć"

O regeneracyjnym wylocie kadry na Cypr mówił Jan Winkiel, sekretarz generalny Polskiego Związku Narciarskiego w rozmowie z TVP Sport. - To akurat jest nic nowego. Z reguły stosowane było takie zgrupowanie, trochę łączące "doładowanie" baterii, tzw. team-building i szansę na złapanie ostatniego przygotowania motorycznego w nieco lepszym otoczeniu przyrody niż zimne, jesienne Zakopane. Wyjazd ma mieć delikatnie luźniejszy charakter - tłumaczył działacz w wywiadzie z 24 października br.

Kubacki nie poleciał na zgrupowanie na Cyprze. Znany powód

TVP Sport poinformował, że na Cyprze nie pojawi się Dawid Kubacki. Prawdopodobnie powodem takiej decyzji skoczka była jego sytuacja rodzinna. Warto przypomnieć, że w marcu tego roku Kubacki wycofał się z zawodów przed ostatnim konkursem Raw Air, ponieważ jego żona Marta trafiła w ciężkim stanie do szpitala. W połowie kwietnia żona skoczka opuściła szpital ze wszczepionym rozrusznikiem serca. Pod koniec czerwca Adam Małysz, prezes PZN-u stwierdził, że "sytuacja Marty jest już ustabilizowana".

Mimo że hotel na Cyprze oferował pełne zaplecze pozwalające na trening, a także na wylot zabrano najbliższą rodzinę skoczków, to Kubacki zdecydował się pozostać w Polsce. "Gdy najtrudniejszy okres u Kubackich szczęśliwie minął, a sam skoczek powrócił do zajęć, sztab i władze PZN otwarcie zapewniły, że w niektórych przypadkach nie będą widziały problemu w zindywidualizowaniu planu pracy Dawida. Tak właśnie stało się w przypadku Cypru" - czytamy w artykule.

Jak będą wyglądały plany reprezentacji Polski przed starciem nowego sezonu? Zgrupowanie na Cyprze rozpoczęło się w poniedziałek 6 listopada i potrwa do piątku 10 listopada. W dniach 13-17 listopada skoczkowie będą trenować w Zakopanem, gdzie będą korzystać z lodowego rozbiegu oraz igielitowego zeskoku.

Relacje na żywo z zawodów Pucharu Świata z udziałem polskich skoczków w Sport.pl i w aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE.

Więcej o:
Copyright © Agora SA