Kubacki wygrał kwalifikacje LGP, w konkursie poszło mu nieco gorzej

Gregor Deschwanden wygrał drugi konkurs Letniego Grand Prix w Hinzenbach. Szwajcar osiągnął w drugiej serii najlepszą odległość całych zawodów i odniósł trzecie zwycięstwo w cyklu. Najlepiej z Polaków zaprezentował się Dawid Kubacki, który zajął siódmą lokatę. Występ ten może pozostawiać mały niedosyt po kwalifikacjach, w których nasz zawodnik nie dał rywalom żadnych szans.

W ten weekend skoczkowie narciarscy kontynuują rywalizację na igielicie w ramach Letniego Grand Prix w Hinzenbach. W sobotnim konkursie najlepszy okazał się Niemiec Andreas Wellinger, a najwyżej z Polaków uplasował się siódmy Dawid Kubacki. Na niedzielę zaplanowano drugi konkurs indywidualny, który poprzedziły kwalifikacje. W nich złoty medalista igrzysk europejskich nie dał rywalom szans, oddając najdłuższy skok.

Zobacz wideo Dawid Kubacki wywalczyl złoto Igrzysk Europejskich! "Słyszałem, że taka impreza może się już nie powtórzyć"

Deschwanden najlepszy w Hinzenbach, Kubacki siódmy. Trzech Polaków w top30

Oprócz Kubackiego w pierwszej serii niedzielnych zmagań pojawili się Piotr Żyła, Kacper Juroszek, Paweł Wąsek i Aleksander Zniszczoł. Najlepiej ponownie zaprezentował się Kubacki, który tym razem nie poleciał tak daleko, a skok na odległość 87 metrów dał mu na półmetku 13. lokatę. Żyła skoczył 84,5 metra i zajmował na tym etapie 18. miejsce. Awans do drugiej serii wywalczył jeszcze Juroszek, który osiągnął 84 metry (28. pozycja). Wąsek (82,5 m, 33. miejsce) i Zniszczoł (78,6 m, 44. pozycja) pożegnali się z kolei z rywalizacją.

W drugiej serii Juroszek poprawił się o jeden metr (83,5 m), co pozwoliło mu zakończyć konkurs na 24. miejscu. Wyraźnie lepiej zaprezentował się również Żyła, a skok na odległość 88 metrów dał mu awans na 13. lokatę. Nie zawiódł również Kubacki, który pofrunął na 90,5 metra, dzięki czemu awansował o sześć miejsca i zakończył rywalizację na siódmej pozycji. 

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Wygrał Gregor Deschwanden, który po pierwszej serii znajdował się tuż za podium. W drugiej próbie osiągnął najlepszą odległość całych zawodów (91 m) i odniósł już trzecie zwycięstwo w Letnim Grand Prix w tym sezonie. Drugie miejsce zajął Bułgar Władimir Zografski, a podium uzupełnił Austriak Daniel Tschofenig. 

W przyszły weekend odbędą się ostatnie już zawody Letniego Grand Prix. Skoczkowie wezmą udział w rywalizacji w Klingenthal, gdzie w sobotę 7 października odbędzie się konkurs indywidualny, a dzień później zmagania drużyn mieszanych.

Więcej o: