Adam Małysz wrzucił filmik. Klęska żywiołowa. "Staramy się naprawić szkody" [WIDEO]

Do największych atrakcji turystycznych w Wiśle z pewnością należy Galeria Sportowych Trofeów pochodzącego stamtąd Adama Małysza. Na jakiś czas muzeum pozostanie jednak zamknięte, a wszystko przez powódź, która całkowicie zalała budynek. "Staramy się naprawić szkody" - informuje prezes Polskiego Związku Narciarskiego w mediach społecznościowych.

Galeria "Sportowe Trofea Adama Małysza" w Wiśle została otwarta w 2007 roku i można podziwiać w niej, jak sama nazwa wskazuje, przede wszystkim nagrody słynnego skoczka zebrane przez całą jego karierę.

Zobacz wideo "Byłyśmy w stanie osiągnąć coś lepszego. Jestem trochę niezadowolona". Ewa Swoboda po finale sztafety 4 x 100 metrów

Powódź w Wiśle nie oszczędziła muzeum Adama Małysza. "Całkowicie zalana"

Muzeum dotychczas otwarte było codziennie z wyjątkiem poniedziałków. Niestety, ci, którzy planowali odwiedzić galerię, będą musieli jakiś czas poczekać. Adam Małysz w poniedziałek 28 sierpnia poprzez media społecznościowe poinformował, że galeria została całkowicie zalana przez ulewy, które przewinęły się ostatnio przez województwo śląskie. 

"Z powodu silnych opadów deszczu, które nawiedziły całą Wisłę w ubiegły weekend, moja Galeria Sportowych Trofeów została całkowicie zalana. Obecnie staramy się naprawić szkody wyrządzone przez powódź, aby jak najszybciej móc się dla Was ponownie otworzyć. Przepraszamy za utrudnienia" - napisał Adam Małysz na Facebooku.

Wśród eksponatów znajdziemy takie pamiątki i trofea jak medale z igrzysk olimpijskich w Salt Lake City z 2002 r. i Vancouver z 2010 r., Kryształowe Kule za zwycięstwa w Pucharze Świata w sezonach 2000/2001, 2001/2002, 2002/2003, 2006/2007, czy medale z mistrzostw świata z lat 2001-2011. Poza tym znajdują się tam także między innymi kombinezon Adama Małysza oraz czerwone i żółte plastrony lidera. 

Więcej podobnych treści przeczytasz na stronie Gazeta.pl

Na razie nie podano, czy jakieś eksponaty doznały zniszczeń. Nie znamy także daty ponownego otwarcia - o tym wszystkim prawdopodobnie będzie na bieżąco informował sam Adam Małysz. 

Więcej o: