Kolejny kraj znika z mapy skoków narciarskich. Jedyna reprezentantka mówi "pas"

Reprezentantka Lichtensteinu w skokach narciarskich Alina Buechel zakończyła karierę. 19-latka była jedyną zawodniczką z tego kraju występującą na światowej arenie. "Są rzeczy, które sprawiają mi tyle samo radości co skoki narciarskie, a które musiałam zaniedbać w ciągu ostatnich kilku lat i którym mogę teraz poświęcić więcej czasu" - przekazała zawodniczka za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Choć historia skoków narciarskich w Lichtensteinie rozpoczęła się pod koniec lat 20. XX wieku, czyli prawie sto lat temu, to dopiero przed trzema laty zaczęło to mieć charakter profesjonalny. W przeszłości w Lichtensteinie skakali głównie amatorzy, a najlepszym z nich według portalu Skisprungschaznen.com był Norbert Frick. W 2020 roku rozpoczęła się najnowsza historia skoków w Lichtensteinie. Niestety nie potrwała ona zbyt długo.

Zobacz wideo Jest kolejny chętny do walki z Mamedem. "Pokonać legendę i stać się legendą"

Skoki narciarskie w Lichtensteinie "umarły"? Jedyna reprezentantka kraju zakończyła karierę

Alina Buchel, jedyna reprezentantka Lichtensteinu w skokach narciarskich, ogłosiła zakończenie kariery w wieku zaledwie 19 lat. Jej przygoda ze skokami jest o tyle ciekawa, że zaczynała ją w słynnej austriackiej szkółce w Stams. Tam była w stanie nawet osiągać dobre rezultaty w lokalnych zawodach, jednak kiedy startowała w FIS Cupie, czy Alpen Cupie, lądowała pod koniec stawki. Stąd też decyzja w 2020 roku, aby przenieść się i reprezentować barwy Lichtensteinu, dzięki czemu miała większe szanse na kwalifikowanie się do udziału w zawodach.

Jej kariera w reprezentacji księstwa trwała trzy lata. Spory wpływ na decyzję o zakończeniu kariery zawodniczki miały kontuzje, które nie pozwoliły wrócić jej na dobry poziom podczas treningów. "Pod koniec tego sezonu zdecydowałam się zakończyć przygodę ze skokami" - przekazała za pośrednictwem mediów społecznościowych. "Skakanie fascynowało mnie od najmłodszych lat. Niestety, po mojej poważnej kontuzji sprzed dwóch, nie byłam już w stanie nadrobić zaległości" - dodała. Chodzi o uraz po wypadku, którego doznała w grudniu 2021 roku. Zawodniczka upadła po jednym ze skoków treningowych i została przetransportowana helikopterem do szpitala. Diagnoza okazała się okrutna - uraz stawu biodrowego.

Więcej artykułów o podobnej treści znajdziesz na portalu Gazeta.pl.

Na decyzję o końcu kariery wpływ miała także... matura. "Zbliżająca się matura była momentem, w którym musiałam zdecydować, co chcę robić w przyszłości. Są rzeczy, które sprawiają mi tyle samo radości co skoki narciarskie, a które musiałam zaniedbać w ciągu ostatnich kilku lat i którym mogę teraz poświęcić więcej czasu. Dziękuję wszystkim, którzy wspierali mnie na mojej drodze" - napisała 19-latka. 

Buechel zapisała się na kartach historii skoków w Lichtensteinie. We wrześniu 2021 roku zdobyła pierwsze punkty dla tego kraju w zawodach rangi FIS. Awansowała bowiem do finału konkursu FIS Cupu w Villach.

 
Więcej o: