Jest oficjalna decyzja FIS ws. rosyjskich skoczków. Pertile widział to inaczej

Międzynarodowa Federacja Narciarska i Snowboardowa (FIS) podtrzymała zakaz startów dla zawodników z Rosji i Białorusi. Jest to oczywiście związane z trwającą wojną w Ukrainie.

Wojna w Ukrainie wywarła ogromny wpływ na środowisko sportowe. Większość międzynarodowych federacji wykluczyła z rywalizacji zawodników z Rosji i Białorusi. W tym szerokim gronie jest między innymi Międzynarodowa Federacja Narciarska i Snowboardowa (FIS), która uniemożliwiła zawodnikom z obu krajów dokończenie poprzedniego sezonu. 

Zobacz wideo Grzegorz Krychowiak miał wielkie szczęście. To mogło zakończyć się dużo gorzej

Świat skoków w dalszym ciągu bez zawodników z Rosji i Białorusi 

Okazuje się, że wprowadzony zakaz startów prędko nie zostanie zniesiony. - Podczas środowego posiedzenia, Rada FIS podjęła decyzję, iż zakaz startu w zawodach dla sportowców z Rosji i Białorusi pozostaje w mocy i będzie obowiązywał do odwołania - czytamy na Twitterze portalu skijumping.pl.

Ostatnia decyzja o wykluczeniu rosyjskich i białoruskich narciarzy i skoczków została podjęta w połowie października ubiegłego roku, czyli na kilka tygodni przed startem sezonu.

Najnowsze ustalenia nie do końca pokrywają się z tym, co jeszcze niedawno mówił dyrektor Pucharu Świata w skokach narciarskich Sandro Pertile. Włoch nie opowiedział się wprost za przedłużeniem wykluczenia zawodników z Rosji i Białorusi, a decyzję uzależniał od aktualnej sytuacji w Ukrainie. - Wszystko zależy od tego, jak potoczy się wojna w Ukrainie. Wszyscy mamy nadzieję, że zakończy się jak najszybciej i wrócimy do świata opartego na pokoju - stwierdził w rozmowie z WP SportoweFakty.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Adam Małysz w Kielcach podczas uroczystości otwarcia skoczni narciarskiej w Kielcach. Październik 2022 Adam Małysz absolutnie zaskoczony. "No tego to się nie spodziewałem"

Rosyjskie skoki w ostatnich latach wypadały bardzo blado na tle konkurencji. Jedynym zawodnikiem, który potrafił rywalizować z najlepszymi, był Jiewgienij Klimow. 29-latek może się nawet pochwalić zwycięstwem w zawodach Pucharu Świata, które odniósł w Wiśle na inaugurację sezonu 2018/19.

Więcej o: