Kamil Stoch: Ta sytuacja bardzo mnie dotknęła

Ta sytuacja bardzo mnie dotknęła. Całkowicie przewartościowałem swoje życie i cele - powiedział Kamil Stoch w rozmowie z portalem "Skijumping.pl" o problemach rodziny Kubackich.

19 marca tego roku Dawid Kubacki, dwukrotny brązowy medalista igrzysk olimpijskich, nagle wycofał się z rywalizacji w Pucharze Świata i wrócił do Polski. Powodem była nagła choroba jego żony - Marty Kubackiej, która walczyła o życie w szpitalu. Skoczek opuścił Vikersund i udał się do rodziny. Przez kolejne tygodnie był przy swojej partnerce w szpitalu i nie wrócił do skakania. Teraz powoli rodzina Kubackich wraca do normalnego życia.

Zobacz wideo Niedosyt na koniec MŚ w Planicy. Skoki utrzymały Polskę w światowej czołówce

Spain Soccer La Liga Lewandowski reaguje na słowa kolegów o Rosjanach. I odpowiada Szachtarowi

Kamil Stoch: Ta sytuacja bardzo mnie dotknęła

Dawid Kubacki otrzymał wielkie wsparcie od całego świata, wielu znanych skoczków, ludzi sportu itd. Teraz na temat tej sytuacji wypowiedział się Kamil Stoch

- Ta sytuacja bardzo mnie dotknęła. Całkowicie przewartościowałem swoje życie i cele. Teraz staram się cieszyć każdym dniem i każdą chwilą. Wszystkim, co mam i tym, że w ogóle mogę marzyć o celach sportowych. Super, że Dawid jest z nami i tak to wszystko się ułożyło. Cieszę się, że... żyjemy. To jest najważniejsze, że mamy wszystko w swoich rękach - powiedział Kamil Stoch w rozmowie z portalem "Skijumping.pl".

Trzykrotny indywidualny mistrz olimpijski zdradził również plany na przyszłość.

- Mamy plany na przyszłość. Nie będą to wielkie modyfikacje, nie będziemy skakać tyłem <śmiech>... Chodzi o drobne korekty w technice. Wiem, na czym powinienem się bardziej skupić. Jest kilka detali, które ułatwią mi skakanie. Podtrzymuję to, co mówiłem na koniec sezonu. Czuję, że nie uwolniłem całego potencjału. Czułem, że stać mnie na dużo lepsze skakanie, co potwierdzałem na treningach. Z takim nastawieniem będę trenował i przygotowywał się do kolejnego sezonu - dodał Kamil Stoch.

Motor Lublin - Pogoń Siedlce 4:1. Trener lublinian Goncalo Feio Asystent Goncalo Feio przerywa milczenie. "Już dłużej nie mogę"

45. edycja Pucharu Świata rozpocznie się 25 listopada 2023 roku na Rukatunturi w Ruce, a zakończy 24 marca przyszłego roku na Letalnicy w Planicy.

Więcej o: