PZN ogłosił. Zmiany w kadrze A polskich skoczków na sezon 2023/24

Zarząd Polskiego Związku Narciarskiego zatwierdził składy skoczków na sezon 2023/2024. Zarówno w kadrze A jak i kadrze B są zmiany.

W składzie kadry A znalazło się sześciu skoczków: Dawid Kubacki, Kamil Stoch, Piotr Żyła, Paweł Wąsek, Aleksander Zniszczoł oraz Kacper Juroszek. W porównaniu do kadry A z poprzedniego sezonu doszło do zmian. Wtedy bowiem w składzie byli Kubacki, Stoch, Żyła, Wąsek oraz Jakub Wolny. Teraz tego ostatniego brakuje i w dodatku jest jeden skoczek więcej.

Zobacz wideo Traktowanie sędziów? Listkiewicz nie kryje oburzenia

Justyna Kowalczyk Justyna Kowalczyk nie wytrzymała i zrugała 80-latkę. "Będzie sobie ciumkał"

Zmiany w kadrze A polskich skoczków na sezon 2023/2024

W składzie kadry B na sezon 2023/2024 znalazło się sześciu skoczków: Jan Habdas, Tomasz Pilch, Jakub Wolny, Andrzej Stękała, Klemens Murańka oraz Adam Niżnik. Wśród zawodników grupy bazowej są: Maciej Kot, Szymon Jojko oraz Jarosław Krzak. W porównaniu do składu tej kadry z ubiegłego sezonu doszło do dwóch zmian. Wtedy byli w niej bowiem Juroszek i Zniszczoł, a brakowało Murańki i Niżnika.

Zarząd Polskiego Związku Narciarskiego podał też składy reprezentacji w snowboardzie alpejskim. W składzie kadry A są: Aleksandra Król, Maria Chyc, Olimpia Kwiatkowska, Oskar Kwiatkowski oraz Michał Nowaczyk. Natomiast w kadrze B znaleźli się: Olga Kaciczak, Sonia Zapała, Weronika Dawidek, Mikołaj Rutkowski, Maciej Mikołajczyk oraz Andrzej Gąsienica-Daniel.

Maciej Maciusiak, Adam Małysz Małysz zdradził kulisy trenerskiej rewolucji w polskiej kadrze. "Chcę zdementować"

FIS zabija skoki narciarskie. Thurnbichler grzmi i ma rację. Złamane kariery

Rewolucyjna zmiana FIS dotycząca kwot startowych może odbić się czkawką na całych skokach narciarskich. Trener Polski Thomas Thurnbichler grzmi i ma w tym wiele racji. Konsekwencją może być nie tylko spadek poziomu Pucharu Świata, ale też złamane kariery młodych skoczków z krajów, które ciągną tę dyscyplinę - pisze Piotr Majchrzak, dziennikarz Sport.pl.

Więcej o: