Mistrz świata w lotach poza kadrą Norwegii. Duża niespodzianka

Duża niespodzianka w reprezentacji Norwegii skoczków na sezon 2023/2024. W składzie drużyny zabrakło bowiem doświadczonego Roberta Johanssona, trzykrotnego medalisty igrzysk olimpijskich.

Norweski Związek Narciarski w środę ogłosił skład reprezentacji narodowej skoczków na sezon 2023/2024. W składzie jest jedna niespodzianka. Zabrakło bowiem doświadczonego, 33-letniego Roberta Johanssona, trzykrotnego medalisty igrzysk olimpijskich (dwa razy brązowy medal drużynowo i raz indywidualnie). W ubiegłym sezonie spisał się on nieźle, zajął Pucharze Świata 21. miejsce, zdobywając 387 punktów. Ani razu nie był jednak na podium zawodów. Z powodów zdrowotnych opuścił też kilka konkursów PŚ.

Zobacz wideo Niedosyt na koniec MŚ w Planicy. Skoki utrzymały Polskę w światowej czołówce

Rewolucja w polskich skokach. PZN wyprowadził dwa ciosy. Pertile nie będzie zadowolony Rewolucja w polskich skokach. PZN wyprowadził dwa ciosy. Pertile nie będzie zadowolony

Niespodzianka w kadrze Norwegii. Robert Johansson poza kadrą

Oprócz Johanssona w kadrze A nie znaleźli się Thomas Aasen Markeng i Fredrik Villumstad. Absencja Johanssona nie oznacza jednak, że nie będzie on dalej skakał. Według informacji norweskiego "Nettavisen" trzykrotny medalista MŚ i dwukrotny drużynowy mistrz świata w lotach, zamierza kontynuować karierę. Johansson ma trenować w ośrodku treningowym w Lillehammer.

W Pucharze Świata zadebiutował on 29 listopada 2013 roku. Od razu w pierwszych zawodach sięgnął też po pierwsze punkty, bo zajął trzynaste miejsce. Pierwszy raz na podium konkursu Pucharu Świata był w styczniu 2017 roku w Innsbrucku, gdzie zajął drugie miejsce.

W kadrze Norwegii na sezon 2023/2024 będą: zwycięzca tegorocznego Pucharu Świata i triumfator Turnieju Czterech Skoczni - Halvor Egner Granerud, Johann Andre Forfang, Marius Lindvik, Daniel-Andre Tande, Bendik Jakobsen Heggli oraz Kristoffer Eriksen Sundal.

Natomiast w kadrze norweskich skoczkiń znalazły się: Anna Odine Stroem, Silje Opseth, Maren Lundby, Eirin Maria Kvandal, Thea Minyan Bjoerseth oraz dwie juniorki: Ingvild Synnoeve Midtskogen i Kjersti Graesli.

Adam Małysz i Kamil Stoch Kamil Stoch wypalił prosto z mostu: Nigdy nie byłem w cieniu Małysza

45. edycja Pucharu Świata mężczyzn w skokach ma rozpocząć się 25 listopada 2023 roku w Ruce, a zakończyć 24 marca 2024 roku na Letalnicy w Planicy.

Więcej o: