Horngacher ogłosił skład na nowy sezon. Skreślił dwa znane nazwiska

Reprezentacja Niemiec ogłosiła składy kadr narodowych na sezon 2023/24. Na zmiany zdecydował się między innymi Stefan Horngacher, prowadzący zespół I A. Austriacki trener zrezygnował z dwóch weteranów, a w ich miejsce powołał młodszych zawodników.

Dla niemieckich skoczków ostatni sezon nie należał do najbardziej udanych. W czołowej dziesiątce klasyfikacji generalnej PŚ znalazł się tylko Andreas Wellinger, natomiast w Pucharze Narodów uplasowali się na piątej pozycji. Z tego powodu można było zakładać, że trener Stefan Horngacher przed rozpoczęciem kolejnego sezonu zdecyduje się na zmiany w składzie.

Zobacz wideo Ahonen upił się tam, a potem skoczył 240 metrów. Ten pub znają wszyscy, którzy jeżdżą do Planicy

Niemcy ogłosili skład na najbliższy sezon. Stefan Horngacher nie uwzględnił Piusa Paschke oraz Stephana Leyhe

W środę Niemiecki Związek Narciarski ogłosił składy reprezentacji na sezon 2023/24. W drużynie I A, prowadzonej przez Horngachera, znalazło się siedmiu zawodników. Są tam znane nazwiska, jak Markus Eisenbichler, Karl Geiger, Constantin Schmid oraz Wellinger, ale także Felix Hoffmann, Justin Lisso oraz Philipp Raimund.

Rewolucja w polskich skokach. PZN wyprowadził dwa ciosy. Pertile nie będzie zadowolony Rewolucja w polskich skokach. PZN wyprowadził dwa ciosy. Pertile nie będzie zadowolony

Poza składem znaleźli się za to dwaj doświadczeni zawodnicy, Pius Paschke oraz Stephan Leyhe, mający w dorobku medale mistrzostw świata oraz MŚ w lotach. Obaj w zeszłym sezonie spisywali się bardzo przeciętnie, zajęli odpowiednio 34. i 28. w klasyfikacji generalnej PŚ. Z tego powodu zostali przesunięci do kadry I B, gdzie będą trenować pod okiem Ronny'ego Hornschuha. Ten dopiero od niedawna prowadzi ten zespół, przez osiem poprzedni lat pracował w szwajcarskiej kadrze.

Syn Stefana Horngachera powołany do młodzieżowej kadry Niemiec

Do niemieckich zespołów młodzieżowych (II A oraz II B) powołano 23 zawodników. Jednym z nich jest Amadeus Horngacher (II A), syn trenera pierwszego zespołu. Co prawda jego ojciec jest Austriakiem, ale jego matka pochodzi z Niemiec i dlatego też może reprezentować ten kraj.

Więcej podobnych treści sportowych znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Adam Małysz i Kamil Stoch Kamil Stoch wypalił prosto z mostu: Nigdy nie byłem w cieniu Małysza

W sumie w ogłoszonych przez Niemców kadrach narodowych na sezon 2023/24 znalazło się 42 skoczków oraz 24 skoczkinie.

Więcej o: