Świat skoków cieszy się razem z Kubackimi. Wielka klasa Graneruda i innych

Informacja o wyjściu Marty Kubackiej ze szpitala szybko obiegła Internet. Na Instagramie Dawida Kubackiego, gdzie skoczek podzielił się dobrymi informacjami, zebrał się cały skokowy świat, który nie krył radości ze szczęśliwego zakończenia sprawy.

Ostatnie tygodnie w życiu Dawida Kubackiego i jego żony Marty były więcej niż bardzo trudne. Wszystko za sprawą problemów kardiologicznych partnerki skoczka, która musiała wiele dni spędzić w szpitalu. W piątek jeden z najlepszych polskich sportowców ostatnich lat poinformował, że para wróciła już do domu, co spotkało się z niezwykle ciepłym przyjęciem przez całą skokową rodzinę.

Zobacz wideo Niedosyt na koniec MŚ w Planicy. Skoki utrzymały Polskę w światowej czołówce

Cały świat cieszy się z "happy endu"

Wszyscy zawodnicy, działacze, trenerzy, jak i kibice skoków narciarskich, od samego początku problemów w życiu prywatnym, bardzo mocno wspierali Dawida Kubackiego. Świadczyło o tym m.in. zachowanie gwiazd skoków narciarskich podczas zakończenia sezonu w Planicy, gdzie nawet dyrektor Pucharu Świata Sandro Pertille wysłał w świat słowa wsparcia dla polskiego zawodnika. Z kolei Anze Lanisek pojawił się na podium z tekturową podobizną Polaka.

Pod instagramowym postem zakopiańczyka sytuacja wygląda bardzo podobnie. Dobre informacje podawane przez Polaka skomentowała cała śmietanka skokowej rodziny z rekordzistą w liczbie wygranych konkursów Gregorem Schlierenzauerem, zdobywcą Kryształowej Kuli Halvorem Egnerem Granerudem i trenerem Alexandrem Pointnerem na czele.

- Z miłością, wiarą i nadzieją wszystko jest możliwe - napisał Schlierenzauer.

- Wspaniałe wiadomości! Bezpiecznej podróży do domu i dużo szczęścia ze wszystkim, co teraz was czeka - dodał Halvor Egner Granerud.

 

Przypomnijmy, że mimo doskonałej postawy przez cały sezon, Dawid Kubacki ostatecznie zakończył rywalizację w niedawno zakończonym Pucharze Świata na czwartej pozycji. Polski skoczek zdołał też zdobyć brązowy medal mistrzostw świata w Planicy w konkursie na dużej skoczni.

Więcej o: