Lanisek znów mówi o Kubackim. Klasa sama w sobie. "Dał jasno do zrozumienia"

Wciąż nie milkną echa gestu Anze Laniska dla Dawida Kubackiego w Planicy, kiedy wniósł tekturową podobiznę Polaka na podium końcowej klasyfikacji Pucharu Świata. Polski skoczek zdążył mu osobiście podziękować za to, o czym Słoweniec opowiedział w najnowszym wywiadzie. Wypowiadał się o Kubackim w pięknych i ciepłych słowach.

Anze Lanisek zrobił ogromne wrażenie swoim gestem w Planicy, kiedy zabrał ze sobą na podium podobiznę Dawida Kubackiego. Polski skoczek wycofał się z ostatnich konkursów sezonu, żeby być przy żonie, która trafiła do szpitala. Słoweniec przekonywał, że gdyby Polak nie wycofał się z finiszu Pucharu Świata, na pewno skończyłby w najlepszej trójce sezonu i zdobył małą Kryształową Kulę.

Gest Laniska zauważył Kubacki i osobiście mu podziękował. Słoweniec w kolejnym wywiadzie wypowiedział się o Kubackim w bardzo ciepłych słowach.

Zobacz wideo Po wygranej z ZSRR "Przegląd" ukazał się z poślizgiem

Lanisek o Kubackim: "Wspaniały człowiek"

Kubacki wysłał do Laniska wiadomość z podziękowaniami za wzruszający gest. Powiedział mu też o stanie zdrowia Marty Kubackiej, który z każdym kolejnym dniem się poprawia.

- Podziękował mi, a także przesłał zdjęcie swojej żony - potwierdził Lanisek w wywiadzie dla dziennika "Slovenske novice".

Na łamach "Przeglądu Sportowego" Słoweniec nie ukrywał, że się cieszy z poprawy zdrowia Marty Kubackiej. - Dobrze było zobaczyć, że Marta ma się lepiej - powiedział.

W rozmowie ze słoweńskim dziennikiem padło sporo ciepłych słów ze strony Laniska w kierunku Kubackiego. Polak zaimponował mu swoją postawą i pokazał, które wartości stawia na pierwszym miejscu. Są one zgodne z tymi wyznawanymi przez Słoweńca.

- Wiele razy mówiłem w ostatnich dniach, że Dawid to wspaniały człowiek. Opuszczając najważniejsze konkursy sezonu i rezygnując z walki o podium klasyfikacji generalnej, pokazał, że sport i skoki narciarskie to nie wszystko. Dał nam jasno do zrozumienia, że najważniejsza jest miłość. Swoim działaniem chciałem mu pokazać szacunek, jakim sam go darzę - przyznał Lanisek.

Anze Lanisek ma za sobą bardzo dobry sezon. Zakończył sezon Pucharu Świata na trzecim miejscu. Był także na najniższym stopniu podium w Turnieju Czterech Skoczni i Raw Air. Zdobył złoty medal mistrzostw świata w konkursie drużynowym i brązowy medal w mikście.

Więcej o: