Kubacki na podium PŚ. Polały się łzy. Lanisek "wygrał nasze serca"

Anze Lanisek wchodząc na podium podczas dekoracji najlepszych skoczków sezonu 2022/23 zaprezentował się z... wydrukowanym wizerunkiem Dawida Kubackiego. Kiedy stanął na podium, wzniósł w górę fotografię Polaka i się popłakał. Słoweniec tym samym oddał cześć nieobecnemu skoczkowi, który musiał zrezygnować ze startów z uwagi na chorą żonę.

Ostatni weekend Pucharu Świata upłynął nie tylko pod znakiem pożegnania ze skocznią, ale też był pełen symbolicznych gestów wobec dramatu rodzinnego Dawida i Marty Kubackich. Żona polskiego skoczka od dwóch tygodni przebywa w szpitalu z powodów kardiologicznych, a zawodnik wycofał się z rywalizacji, żeby przy niej być.

Zobacz wideo Niedosyt na koniec MŚ w Planicy. Skoki utrzymały Polskę w światowej czołówce

Anze Lanisek odebrał Kubackiemu podium, ale skradł serca kibiców. Co za gest

Lanisek ostatecznie wyprzedził Kubackiego w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata i stanął w niedzielę na podium. Słoweniec pokusił się o symboliczny gest w stronę Kubackiego. Kiedy wchodził na podium podczas dekoracji, zaprezentował... wizerunek Dawida Kubackiego i wnosząc go w górę, zalał się łzami. Te sceny zapadną na długo w pamięci polskich kibiców.

Sandro Pertile, Marta Kubacka, Dawid Kubacki Pertile chciał odwołać imprezę ze względu na żonę Kubackiego. Dawid miał inne zdanie

Postawa Słoweńca z pewnością wzbudziła pełen podziw wśród ekspertów i polskich kibiców. "Anze Lanisek wnosi Dawida Kubackiego na podium klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. I płacze. Piękny, wyjątkowy gest Słoweńca" - tak gest skomentował Łukasz Jachimiak ze Sport.pl.

Więcej artykułów o podobnej treści znajdziesz na portalu Gazeta.pl.

- On mógł przegrać 0,1 z Timi Zajcem, ale wygrał nasze serca - powiedział w studio Eurosportu Marcin Kuźbicki.

Dawid Kubacki, Marta Kubacka Kubacki udzielił pierwszego wywiadu po dramacie. Wstrząsające. "Lekarz mówi, że to cud"

Więcej o: