Piękne zachowanie Pertile i Sedlaka. Zaczęli od wiadomości dla Kubackich. "Od całej rodziny" [WIDEO]

- Wiadomość dla Dawida i Marty od całej rodziny skoków narciarskich - jesteśmy z Wami - powiedział Sandro Pertile w ostatnim meldunku do Borka Sedlaka w sezonie 2022/23. Cała społeczność skoków narciarskich wspiera Dawida i Martę Kubackich w trudnej sytuacji, w jakiej się znaleźli.

Skoczkowie narciarscy i działacze kolejny raz pokazali, że społeczność skoków narciarskich to jedna wielka rodzina. Podczas weekendu w Planicy wszyscy wspierają Dawida i Martę Kubackich. Podczas sobotniego pikniku w miasteczku skoczków przygotowano specjalną tablicę, na której wypisano życzenia dla żony polskiego skoczka i złożono autografy. Z kolei w niedzielę Sandro Pertile również pokusił się o symboliczny gest.

Zobacz wideo Morawiecki sprzeciwia się decyzji MKOl-u: Co to jest za podejście do tematu?!

Sandro Pertile do Borka Sedlaka pięknie o Kubackich: "Jesteśmy z Wami"

Podczas meldunku przez radio do Borka Sedlaka przed rozpoczęciem ostatniej serii konkursowej w sezonie 2022/23 Pertile nie zapomniał o Dawidzie Kubackim i jego żonie. Oprócz tradycyjnego meldunku pogodowego nie zabrakło pozdrowień dla polskiego skoczka i jego żony.

- Wiadomość dla Dawida i Marty od całej rodziny skoków narciarskich - jesteśmy z Wami - powiedział Włoch. A wszystko oczywiście przed kamerami telewizyjnymi.

Więcej artykułów o podobnej treści znajdziesz na portalu Gazeta.pl.

To kolejny gest ze strony dyrektora Pucharu Świata. Jak wyjawił Kubacki w rozmowie z Eurosportem, Pertile był gotowy odwołać z powodu absencji Polaka coroczną imprezę w miasteczku skoczków.  - Chciałem jednak, by wszystko się odbyło, ale by pito za zdrowie Marty - przyznał.

Sezon 2022/23 przeszedł do historii. Dawid Kubacki tuż za podium

Triumfatorem klasyfikacji generalnej Pucharu Świata został Halvor Egner Granerud, który podczas ostatnich pięciu miesięcy rywalizacji wywalczył łącznie 2128 punktów. Podium generalki uzupełnili Stefan Kraft (1790 pkt) oraz Anze Lanisek (1679 pkt). Czwartym najlepszym skoczkiem tej zimy był Dawid Kubacki, który 19 marca wycofał się z rywalizacji. Jak sam jednak przyznał w rozmowie z Eurosportem, w obliczu problemów żony, sport zszedł na dalszy plan.

Więcej o: