Cudowny gest dla Kubackich w Planicy. Chwyta za serce. "Twoja rodzina" [ZDJĘCIE]

W Planicy trwa tradycyjna impreza w miasteczku skoczków narciarskich. Podczas sobotniego popołudnia zawodnicy z całego świata pamiętali o Dawidzie Kubackim i jego żonie. Wykonali piękny gest w kierunku polskiego mistrza i jego partnerki. Przekazali im słowa wsparcia w absolutnie wyjątkowy sposób.

Sobota w Planicy upłynęła najpierw pod znakiem intensywnego przedpołudnia, podczas którego odbyły się dwa konkursy lotów na Letalnicy, a później w miasteczku skoczków odbyło się tradycyjne spotkanie wszystkich ekip zwieńczające rywalizację w sezonie 2022/23. Każda z drużyn przygotowała stanowisko, na którym serwuje przekąski i napoje. Wokół skoczni panowała serdeczna i rodzinna atmosfera.

Zobacz wideo "Polski Thomas Mueller". Lewandowski wreszcie będzie miał partnera

Dawid Kubacki i jego żona po raz kolejny otrzymali wsparcie. "Kochana Marto!"

Podczas wydarzenia koledzy ze skoczni nie zapomnieli o Dawidzie Kubackim, który dwa tygodnie temu wycofał się z rywalizacji z powodu problemów zdrowotnych jego żony, która w kolejnych dniach walczyła o życie. W miasteczku skoczków w Planicy pojawiła się wielka tablica, na której podpisali się członkowie kilku ekip. 

"Kochana Marto! Szybkiego powrotu do zdrowia! Get well soon! Gute Besserung!" - taki napis pojawił się na szczycie różowej planszy. A pod nim pojawiły się wspomniane wpisy i indywidualne dedykacje dla Kubackich. "Twoja narciarska rodzina" - napisano na samym dole. O inicjatywie poinformowali na Twitterze dziennikarze obecni w Słowenii.

Pomysł stworzenia tablicy zrodził się dzięki sponsorowi Dawida Kubackiego... Mannerowi. - Pomysł zrodził się od Mannera, są to nasi bliscy koledzy. No i tak spontanicznie postanowiliśmy zebrać wszystkie podpisy: wszyscy skoczkowie, cała nasza kadra trenerska i generalnie każdy, kto był na skoczni to się podpisał - przyznał jeden z członków kadry. Tablica trafi do Marty Kubackiej, a ponadto każdy, kto składał podpis, został sfotografowany. Zdjęcia również zostaną przekazane do rodziny skoczka.

Więcej artykułów o podobnej treści znajdziesz na portalu Gazeta.pl.

Przypomnijmy, że Marta Kubacka od dwóch tygodni przebywa w klinice kardiologicznej w Zabrzu. Ostatnie informacje dot. stanu jej zdrowia są pozytywne, o czym mówił kilka dni temu choćby Rafał Kot.

Niedzielne "grande finale" w Planicy. O której oglądać finał sezonu na Letalnicy? [TRANSMISJA TV, STREAM ONLINE]

W niedzielę 2 kwietnia skoczkowie narciarscy zakończą rywalizację w najdłuższym sezonie Pucharu Świata w historii. Przypomnijmy, że rozpoczął się on w pierwszy weekend listopada w Wiśle. Zawody finałowe z udziałem najlepszej trzydziestki klasyfikacji generalnej Pucharu Świata rozpoczną się o 10:00. Transmisję przeprowadzą TVN, Eurosport 1 oraz platforma Player.pl. Relacja na żywo także na Sport.pl i w naszej aplikacji.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.