Thurnbichler zdecydował. Sensacyjny skład na sobotnią drużynówkę

Thomas Thurnbichler podjął decyzję dotyczącą sobotniego konkursu drużynowego w Planicy. Polacy wystąpią w składzie Aleksander Zniszczoł, Paweł Wąsek, Kamil Stoch i Piotr Żyła.

W sobotę na mamucie w Planicy skoczków narciarskich czeka prawdziwy maraton. To pokłosie odwołanego piątkowego konkursu indywidualnego. O 8:45 rozpocznie się jednoseryjny konkurs indywidualny, a o 10:15 wystartuje rywalizacja drużynowa. Trener Thomas Thurnbichler zdecydował już, kto będzie reprezentować Polskę.

Zobacz wideo "Polski Thomas Mueller". Lewandowski wreszcie będzie miał partnera

Thomas Thurnbichler podał skład na drużynówkę w Planicy. Na pierwszej zmianie Zniszczoł, skończy Żyła

Aleksander Zniszczoł, Paweł Wąsek, Kamil Stoch i Piotr Żyła - w tej kolejności wystartują w drużynówce reprezentanci Polski. Zaskoczeniem jest obecność w składzie Pawła Wąska, który nie przebrnął czwartkowych kwalifikacji. Wiele wskazywało na to, że czwartym do drużyny będzie Andrzej Stękała. Sztab szkoleniowy zdecydował jednak inaczej.

Więcej artykułów o podobnej treści znajdziesz na portalu Gazeta.pl

W piątek na Letalnicy zawodnicy nie wykonali ani jednej próby. Powodem były warunki pogodowe. Dzień wcześniej w oficjalnych treningach i kwalifikacjach najlepiej spośród reprezentantów Polski spisywali się Aleksander Zniszczoł, Kamil Stoch i Piotr Żyła. Dobrze spisywał się też Andrzej Stękała - w kwalifikacjach skoczył 203,5 metra. Przy zaledwie 171,5 metra Pawła Wąska wydawało się, że to właśnie Stękała uzupełni skład drużyny. Z kolei w treningach Stękała uzyskał 213,5 oraz 206,5 metra, zaś jego młodszy kolega 204 oraz 199,5 metra. Patrząc na te wyniki, decyzja sztabu jest zaskakująca.

22.11.2019 Wisła, Puchar Świata w skokach narciarskich. Kamil Stoch oddaje skok podczas kwalifikacji. Koniec skoków, jakie znamy. Trener Niemców kreśli szalony scenariusz. "To przyszłość"

Na pierwszej zmianie wystąpi Aleksander Zniszczoł, który w czwartek spisywał się świetnie. 29-latek dwukrotnie pobijał swój rekord życiowy, który obecnie wynosi 227,5 metra. Drugi będzie skakał Paweł Wąsek, trzeci Kamil Stoch, a w najmocniejszej grupie Piotr Żyła. 

Wpadka organizatorów w Planicy Kompromitacja organizatorów w Planicy. Oto co zrobili z polską flagą [ZDJĘCIE]

Początek rywalizacji drużynowej o 10:15. Relacja na żywo na Sport.pl i w aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE.

Więcej o: