Dominacja Słoweńców w Planicy. A Polacy? Oto nieoficjalne wyniki drużynowe po kwalifikacjach

Polscy skoczkowie nieźle spisali się w czwartkowych kwalifikacjach do konkursu Pucharu Świata w Planicy. To sprawiło, że w nieoficjalnej klasyfikacji drużynowej uplasowali się na czwartym miejscu. Najlepsza była Słowenia, której przedstawiciele zdominowali rywalizację.

Sezon Pucharu Świata w skokach narciarskich powoli dobiega końca. W czwartek odbyły się ostatnie w tym sezonie kwalifikacje do konkursu indywidualnego, który zostanie rozegrany w piątek. W kolejnych dniach odbędzie się jeszcze konkurs drużynowy oraz drugi konkurs indywidualny - w nim wystąpią tylko zawodnicy z czołówki klasyfikacji generalnej PŚ.

Zobacz wideo Słoweńcy już wkrótce mogą mieć przewagę nad resztą świata w skokach

Tak wyglądają nieoficjalne drużynowe wyniki kwalifikacji w Planicy. Polacy tuż za podium

W czwartkowych kwalifikacjach najlepszy wśród reprezentantów Polski był Kamil Stoch, który zajął 10. miejsce z wynikiem 192,9 punktu. Tuż za nim byli kolejno Piotr Żyła (192,6 pkt) oraz Aleksander Zniszczoł (191,9), który skokiem na 227,5 metra ustanowił nowy rekord życiowy. Czwarty wśród Polaków Andrzej Stękała (165,2) zakończył rywalizację na 32. pozycji.

Aleksander Zniszczoł Nawet Stoch i Żyła nie latali tak, jak Zniszczoł. Wielki przełom po 11 chudych latach

Więcej podobnych treści sportowych znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Łączna nota czterech najlepszych polskich zawodników w kwalifikacjach wyniosła 742,6 punktu. Po zsumowaniu na tej samej zasadzie wyników zawodników z innych reprezentacji okazuje się, że Polacy w nieoficjalnej klasyfikacji drużynowej zajęli czwarte miejsce. Najlepsi byli Słoweńcy, którzy zajęli całe podium (kolejno Anze Lanisek, Timi Zajc i Domen Prevc), drugie miejsce przypada Austriakom, a trzecie Norwegom. Do miejsca na podium Polacy stracili 34,6 pkt.

Nieoficjalne wyniki drużynowe czwartkowych kwalifikacji Pucharu Świata w Planicy

  1. Słowenia - 837,6 punktu
  2. Austria - 811
  3. Norwegia - 777,2
  4. Polska - 742,6
  5. Niemcy - 734,6
  6. Szwajcaria - 655,2
  7. Japonia - 649,1
  8. USA - 559
  9. Kazachstan - 285,7 (trzy skoki)

Relacje tekstowe z zawodów Pucharu Świata w Planicy będzie można śledzić na Sport.pl oraz w aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE.

Upadek Chwile grozy w Planicy. Koszmarny upadek. Połamał obie narty [WIDEO]

Więcej o: