Tego jeszcze nie było. Upadł tak, że nartę wbiło w zeskok. Chwile grozy w Planicy

Jeszcze przed rozpoczęciem kwalifikacji na mamuciej skoczni w Planicy mieliśmy prawdziwe chwile grozy. Niebezpieczny upadek zaliczył Kazach Siergiej Tkaczenko. Skoczek runął na ziemię już po wylądowaniu, a jego narta wbiła się w zeskok. Takiej sytuacji w skokach narciarskich jeszcze nie było.

Loty narciarskie w Planicy pokazały swoje groźne oblicze. Skoczkowie z samego rana zameldowali się na skoczni i już na pierwszym treningu dramat przeżył Kazach Siergiej Tkaczenko. Startujący z jednym z pierwszych numerów zawodnik po krótkim locie na 151 m zaliczył dodatkowo wywrotkę tuż po lądowaniu. Bardziej niż losem zawodnika przejęto się jednak nietypową konsekwencją jego upadku.

Zobacz wideo "Polski Thomas Mueller". Lewandowski wreszcie będzie miał partnera

Skoczek przeżył koszmar, ale furorę zrobiła jego... narta. "Magia płaskich dziobów?"

Podczas gdy zawodnik zsuwał się po zeskoku, wypięła mu się jedna z nart, a następnie wbiła w zeskok. Widok zrobił piorunujące wrażenie. Jak poinformował na Twitterze dziennikarz Skijumping.pl Dominik Formela, ze zdrowiem Tkaczenki jest "wszystko OK".

Piotr Żyła Skoki w Planicy 2023. Finał Pucharu Świata. Oto terminarz skoków na weekend

Kazach wstał samodzielnie, ale skocznie opuścił przy asyście służb medycznych. Na drugim treningu i w kwalifikacjach już się nie pojawił. Twitterowy profil poświęcony skokom inSJders zastanawiał się nad przyczyną tak dziwnego zachowania narty. "Siergiej Tkaczenko upadł po lądowaniu. Wstał samodzielnie, ale… narta nie. Kino! Pierwszy raz w życiu coś takiego widzimy na skokach. Magia płaskich dziobów od Slatnara?" - rzucił hipotezę, przypominając o nowości wprowadzonej przez słoweńskiego producenta nart.

Upadek Tkaczenki to już kolejne nieszczęście na Letalnicy w tym tygodniu. Wcześniej podczas testowania skoczni jeszcze groźniej wyglądał upadek Taja Ekarta. Słoweniec stracił równowagę po wyjściu z progu i z dużym impetem uderzył o zeskok. Połamał przy tym obie narty.

Wyjątkowe zawody w Planicy. Aż trzech skoczków kończy karierę. Popłyną łzy Wyjątkowe zawody w Planicy. Aż trzech skoczków kończy karierę. Popłyną łzy

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl.

Na ten weekend zaplanowane są dwa konkursy indywidualne i jeden drużynowy. W piątek rywalizacja rozpocznie się o godz. 15:00. W sobotę i w niedzielę zawody wystartują zaś o 10:00.

Więcej o: