Skoki w Planicy 2023. Finał Pucharu Świata. Oto terminarz skoków na weekend

Bieżący sezon Pucharu Świata w skokach narciarskich powoli dobiega końca. Ostatnie zawody cyklu zostaną rozegrane w dniach 31 marca - 2 kwietnia na skoczni mamuciej w Planicy. Wtedy też poznamy zdobywcę Małej Kryształowej Kuli za loty. Oto terminarz skoków na ostatni weekend. Gdzie i kiedy oglądać skoki w Planicy? Transmisja TV, stream online.

W poprzedni weekend najlepsi skoczkowie świata rywalizowali w Lahti. W konkursie drużynowym triumfowali Austriacy, tuż przed Słoweńcami i Polakami. Natomiast w indywidualnych i mocno loteryjnych zmaganiach górą był Ryoyu Kobayashi. Podium uzupełnili Stefan Kraft i Karl Geiger, a najlepszy z Biało-Czerwonych, Jan Habdas, zajął 11. lokatę. W ten weekend zawodnicy będą rywalizować w słoweńskiej Planicy. To właśnie na mamuciej Letalnicy oddadzą tradycyjnie ostatnie skoki w sezonie.

Zobacz wideo Niedosyt na koniec MŚ w Planicy. Skoki utrzymały Polskę w światowej czołówce

Puchar Świata w Planicy - finał sezonu. Walka o Małą Kryształową Kulę w lotach trwa

W Planicy odbędą się trzy konkursy. Na piątek 31 marca organizatorzy zaplanowali zmagania indywidualne. Poprzedzą je kwalifikacje, które zostaną rozegrane już w czwartek. Pierwotnie miały rozpocząć się o godzinie 10:30, ale jury zdecydowało o przyspieszeniu sesji z obawy przed porywistym wiatrem, który ma się pojawić w godzinach południowych. Z kolei drugi konkurs indywidualny odbędzie się w niedzielę 2 kwietnia. Natomiast w sobotę 1 kwietnia skoczkowie będą rywalizować drużynowo. 

Więcej treści sportowych na stronie głównej Gazeta.pl

Thomas Thurnbichler powołał sześciu zawodników na zawody w Planicy: Piotra Żyłę, Kamila Stocha, Pawła Wąska, Aleksandra Zniszczoła, Andrzeja Stękałę i Jana Habdasa. Do Słowenii nie przyleciał Dawid Kubacki, który zakończył sezon już podczas Raw Air. Powodem tak nagłej decyzji był zły stan zdrowia jego żony, Marty

W niedzielę poznamy zdobywcę Małej Kryształowej Kuli. Do klasyfikacji brane są pod uwagę jedynie indywidualne zawody na mamutach. Przed rokiem triumfował Ziga Jelar. W tym roku największe szanse ma Halvor Egner Granerud, który po czterech konkursach przewodzi stawce. Ma 60 punktów przewagi nad drugim Stefanem Kraftem. Na trzecim miejscu znajduje się Timi Zajc, ale nadal szanse na podium ma również Żyła. Polak traci tylko 39 punktów do Słoweńca i zajmuje szóstą lokatę.

Wiadomo już, że Kryształową Kulę zgarnie Granerud, ale cały czas trwa walka o miejsca na podium. Aktualnie wiceliderem jest Kraft (1630 pkt). Na trzecim miejscu znajduje się Kubacki (1592 pkt), ale z racji jego nieobecności rosną szanse Anze Laniska. Słoweniec traci do Polaka zaledwie 73 punkty na 200 możliwych do zdobycia. 

Podczas finału sezonu aż trzech zawodników oficjalnie pożegna się ze skokami narciarskimi. Ostatnie skoki w karierze oddadzą Cene Prevc, Bor Palvolvić i Tilen Bartol. Emocji i wzruszeń na pewno nie zabraknie. 

Terminarz skoków narciarskich w Planicy:

 • Czwartek 30 marca
 • 8:00 Trening
 • 10:00 Kwalifikacje
 • Piątek 31 marca
 • 14:00 Seria próbna
 • 15:00 Konkurs indywidualny
 • Sobota 1 kwietnia
 • 9:00 Seria próbna
 • 10:00 Konkurs drużynowy
 • Niedziela 2 kwietnia
 • 9:00 Seria próbna
 • 10:00 Konkurs indywidualny.

Skoki narciarskie w Planicy. Gdzie i kiedy oglądać? Transmisja na żywo w TV, stream online

Transmisje na żywo z zawodów z Planicy będzie można oglądać w telewizji na kanałach TVN i Eurosport 1, a także w internecie na platformie Player.pl. Zapraszamy również do śledzenia relacji tekstowych na Sport.pl oraz w aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.