Planica 2023. Gdzie i o której oglądać skoki narciarskie? Uwaga na godzinę [TRANSMISJA NA ŻYWO]

W nadchodzący weekend w Planicy zakończy się sezon 2022/23 Pucharu Świata w skokach narciarskich. W czwartek, 30 marca, sześciu Polaków pojawi się na Letalnicy, by oddać pierwsze skoki treningowe i kwalifikacyjne. O której dziś skoki na żywo? Gdzie oglądać? Transmisja tv, stream online.

W poprzedni weekend w Lahti odbyły się dwa konkursy Pucharu Świata w skokach narciarskich. W zawodach drużynowych triumfowali Austriacy, którzy wyprzedzili Słowenię i Polskę. Z kolei w jednoseryjnym konkursie indywidualnym zwyciężył Japończyk Ryoyu Kobayashi, a najlepszy z Polaków Jan Habdas zajął 11. miejsce. Teraz cała stawka przeniosła się do Planicy, gdzie odbędzie się finał sezonu 2022/23. 

Zobacz wideo Kołecki o FAME MMA. "Nawet milion złotych chyba mnie by nie skusił"

Finał sezonu Pucharu Świata. Skoki w Planicy. Oto terminarz zawodów

Zakończenie sezonu w Planicy to już tradycja skoków narciarskich. Zawody na Letalnicy co roku ściągają do Słowenii wielu kibiców, a fantastycznej atmosferze pomaga wiosenna aura. W tym roku temperatura oscyluje w okolicach 10 stopni Celsjusza, a organizatorzy przewidują opady deszczu, co nie sprzyja przygotowaniu zeskoku. Planica bywa również kapryśna z powodu warunków wietrznych, a na kultowym mamucie najspokojniej jest w godzinach porannych i wieczornych. 

Thomas Bach, Jakub Janda Słynny skoczek nie wytrzymał. Bije pięścią w stół. "Ilu musi jeszcze zginąć?"

Na finałowy weekend sezonu zaplanowano trzy konkursy. W piątek i niedzielę zostaną rozegrane zawody indywidualne, a w sobotę skoczków czeka konkurs drużynowy. Trener Thomas Thurnbichler zdecydował, że w Planicy zaprezentuje się sześciu Polaków: Kamil Stoch, Piotr Żyła, Paweł Wąsek, Aleksander Zniszczoł, Andrzej Stękała i Jan Habdas. Już w czwartek pojawią się na skoczni, by odbyć trening i kwalifikacje do piątkowych zawodów. 

Skoki w Planicy. O której godzinie loty na mamucie? Gdzie oglądać? [TRANSMISJA NA ŻYWO, STREAM ONLINE]

Organizatorzy w obawie przed silnym wiatrem zaplanowali czwartkowe skakanie na godziny poranne. Kwalifikacje do pierwszego konkursu zaplanowano na godzinę 10:00. Transmisję telewizyjną przeprowadzi stacja Eurosport 1. Z kolei w internecie skoki będzie można obejrzeć za pośrednictwem platformy streamingowej Player.pl. Dwie godziny wcześniej skoczkowie zameldują się na Letalnicy, by odbyć pierwszy trening. 

Marta Kubacka i Dawid Kubacki Nowe wieści ws. Marty Kubackiej. To chcieliśmy usłyszeć. Rafał Kot ujawnia

Więcej o: