Wyjątkowe zawody w Planicy. Aż trzech skoczków kończy karierę. Popłyną łzy

Puchar Świata na zakończenie sezonu przenosi się do Planicy, gdzie skoczkowie powalczą w dwóch konkursach indywidualnych i jednym drużynowym. Okazuje się, że nadchodzące zawody będą ostatnimi w karierze dla aż trzech zawodników.

W najbliższy weekend odbędzie się finał sezonu zimowego 2022/2023 w skokach narciarskich. Zawodnicy tradycyjnie wezmą udział w zawodach w Planicy. Odbędą się tam dwa konkursy indywidualne i jeden drużynowy. 

Zobacz wideo Niedosyt na koniec MŚ w Planicy. Skoki utrzymały Polskę w światowej czołówce

Trzech skoczków kończy karierę po PŚ w Planicy. Wszyscy w młodym wieku

Jak się okazuje, będą to ostatnie zawody nie tylko w sezonie, ale i karierze dla trzech skoczków. Jednym z nich jest Cene Prevc. Słoweniec zakończył karierę jeszcze przed bieżącym sezonem, ale zapowiedział, że odda pożegnalny skok podczas konkursu w Planicy. - Chcę pożegnać się z kibicami ostatnim skokiem. Nie będzie to oficjalny skok, ale taki oddany pomiędzy seriami. To będzie prawdziwe pożegnanie w miejscu, które jest moim ulubionym - powiedział. Jego największym osiągnięciem jest wicemistrzostwo olimpijskie w rywalizacji drużynowej w 2022 roku. 

Kolejnym skoczkiem, który zakończy karierę w Planicy, jest Bor Pavlovcić. Organizatorzy podali, że rodak Prevca ostatni skok odda podczas środowego treningu. Jego najlepszym sezonem był ten na przełomie lat 2020-21, gdy z 559 punktami zajął 13. miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Później skoczek miał problemy z utrzymaniem odpowiedniej wagi. - Po zakończeniu sezonu waga wzrosła tak bardzo, że nie mogę rywalizować na najwyższym poziomie - wyjawił w rozmowie z SiolNet.

Przygodę ze skokami narciarskimi zakończy także Tilen Bartol. Portal Skijumping.pl poinformował, że podobnie jak Prevc ostatni skok odda w przerwie sobotniego konkursu. Największym sukcesem Bartola jest drużynowe mistrzostwo świata z 2017 roku. 

Adam Małysz i Nicole Konderla PZN rozmawiał z trzema wielkimi nazwiskami. Tak w Polsce szukają trenera

Więcej tego rodzaju treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Rywalizacja w Planicy rozpocznie się w czwartek od kwalifikacji do piątkowego konkursu indywidualnego. Ich start zaplanowano na 10:30. Dzień później zawody rozpoczną się o 15. Sobotnia drużynówka i niedzielny konkurs indywidualny odbędą się o godzinie 10. Trener Thomas Thurnbichler do Słowenii zabrał Kamila Stocha, Piotra Żyłę, Pawła Wąska, Aleksandra Zniszczoła, Andrzeja Stękałę i Jana Habdasa.

Halvor Egner Granerud Granerud ma pomysł na Kryształową Kulę. Sprawdzony

Więcej o: