Thurnbichler podjął decyzję. Oto skład Polaków na finał Pucharu Świata w Planicy

Trener Thomas Thurnbichler powołał sześciu skoczków na ostatni weekend Pucharu Świata w słoweńskiej Planicy. W porównaniu do zaowdów w Lahti zaszła jedna zmiana.

Polski Związek Narciarski poinformował, że Thomas Thurnbichler podjął już decyzję ws. kadry skoczków na zawody w Planicy. Do Słowenii pojedzie sześciu zawodników - Kamil Stoch, Piotr Żyła, Paweł Wąsek, Aleksander Zniszczoł, Andrzej Stękała i Jan Habdas. Stękała wskoczył do kadry Tomasza Pilcha, który zawalił swój skok w jednoseryjnym konkursie indywidualnym w Lahti i jako jedyny z Polaków nie zapunktował w niedzielę.

Zobacz wideo Lewandowski po porażce: Ciężko po dwóch takich ciosach wrócić na właściwe tory

W najbliższy weekend na mamucie w Planicy odbędą się ostatnie zawody tego sezonu Pucharu Świata. Na piątek po południu i niedzielę rano zaplanowano konkursy indywidualne, a na sobotę rano konkurs drużynowy.

Pewną Kryształową Kulę ma już Norweg Halvor Egner Granerud. Wiceliderem klasyfikacji generalnej jest Stefan Kraft, który w niedzielę wyprzedził Dawida Kubackiego. Polski skoczek wycofał się ponad tydzień temu z reszty sezonu po tym, jak jego żona trafiła do szpitala. Na podium może wskoczyć jedynie Anze Lanisek. Niestety, zrobiłby to kosztem Polaka.

Santos szykuje zmiany na Albanię. Takim składem powinna zagrać reprezentacja Polski Santos szykuje zmiany na Albanię. Takim składem powinna zagrać reprezentacja Polski

W grze o piąte miejsce w końcowej klasyfikacji jest Piotr Żyła, ale traci ponad 100 punktów do Ryoyu Kobayashiego.

Do czołowej dziesiątki teoretycznie może jeszcze wskoczyć Kamil Stoch, choć ma stratę ponad 170 punktów do Manuela Fettnera i prawie 160 punktów do Karla Geigera.

Oficjalnie: Antonio Conte odszedł z Tottenhamu. Znamy nazwisko następcy Oficjalnie: Antonio Conte odszedł z Tottenhamu. Znamy nazwisko następcy

Pozostali Polacy są na dalszych pozycjach, ale Paweł Wąsek wciąż może awansować do najlepszej 30. Do Philippa Raimunda traci 31 punktów.

Więcej o: