Oto klasyfikacja Pucharu Narodów po konkursach w Lahti. Nie jest dobrze. Polacy tracą szansę na podium

Konkurs indywidualny w Lahti stał pod znakiem kiepskich warunków, które dyktował wiatr. W związku z tym zawody zakończyły się już po pierwszej serii. Polacy nie zaprezentowali się najgorzej, ale nie miało to większego wpływu na klasyfikację Pucharu Narodów, gdzie Austriacy mają nadal nad nimi dużą przewagę.

W sobotnim konkursie drużynowym Polacy zajęli trzecie miejsce i dzięki temu zyskali kolejnych 100 punktów przewagi nad ścigającymi ich Niemcami w klasyfikacji Pucharu Narodów. W niedzielę odbyły się z kolei zawody indywidualne. Przez kwalifikacje przeszli wszyscy nasi reprezentanci, a najlepiej zaprezentował się Kamil Stoch, który zajął czwarte miejsce. Na skoczni warunki dyktował wiatr. 

Zobacz wideo Niedosyt na koniec MŚ w Planicy. Skoki utrzymały Polskę w światowej czołówce

Oto klasyfikacja Pucharu Narodów po konkursie w Lahti

Pierwszym Polakiem, który oddał skok był Jan Habdas. Młody zawodnik dobrze się spisał i wylądował na 124. metrze. Dużo gorzej z kolei zaprezentował się Tomasz Pilch, który skoczył jedynie 84.5 metra. Następnie przyszła kolej na Aleksandra Zniszczoła i Pawła Wąska. Pierwszy z nich osiągnął 129, a drugi 123 metry. Do tej pory Polacy spisywali się bardzo dobrze i całe podium należało do nich. Warunki na skoczni nadal były dalekie od idealnych. Następnie szansę na skok dostał Kamil Stoch. Skoczek spisał się nieco gorzej niż w kwalifikacjach i osiągnął 117,5 metra. Ostatnim Polakiem, który pojawił się na belce, był Piotr Żyła. Mistrz świata z Planicy skoczył 120.5 metra. 

Cristiano Ronaldo z córką Esmeraldą Szokujące wieści. Zgotowali piekło dzieciom Ronaldo. "Były regularnie bite"

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Ostatecznie Polacy po pierwszej serii nie utrzymali podium. Pierwsze trzy miejsca zajęli kolejno Ryoyu Kobayashi, Stefan Kraft i Karl Geiger. Z Polaków na najwyższych pozycjach skończyli Jan Habdas (11) i Paweł Wąsek (12). Niższe lokaty zajęli Aleksander Zniszczoł (14), Kamil Stoch (18), Piotr Żyła (20) i Tomasz Pilch (49). 

Druga seria została odwołana z powodu fatalnych warunków atmosferycznych. Sytuacja Polaków w Pucharze Narodów za bardzo zatem się nie zmieniła. Dalej tracą sporo punktów do liderujących Austriaków (dokładnie 1866 pkt). Sporo tracą także do trzeciej Słowenii. Podium na zakończenie sezonu zdecydowanie się oddala. 

Klasyfikacja Pucharu Narodów po konkursie w Lahti:

  1. Austria - 6350 punktów
  2. Norwegia - 5140
  3. Słowenia - 4782
  4. Polska - 4484
  5. Niemcy - 4204
  6.  Japonia - 1833
  7. Szwajcaria - 582
  8. Finlandia - 450
  9. Włochy - 395
  10. USA - 306

Zbigniew Boniek / reprezentacja Polski Boniek wypalił. Postraszył Polaków. "Albania jest wyżej"

Więcej o: