Mistrz świata wycofany z zawodów. Nagła decyzja. "Ból jest zbyt silny"

Ziga Jelar wycofał się z rywalizacji podczas Pucharu Świata w skokach narciarskich w Lahti. Mistrz świata podjął decyzję po sobotniej wizycie w szpitalu. "Niestety ból jest zbyt silny, a wydolność fizyczna zbyt mała na występy w przedostatnim weekendzie zmagań" - napisał na Instagramie.

Fińskie Lahti jest przedostatnim przystankiem tegorocznego Pucharu Świata w skokach narciarskich. W sobotę odbył się konkurs drużynowy, w którym górą byli Austriacy, a na podium stanęli również Słoweńcy i Polacy. W niedzielne popołudnie odbędzie się z kolei konkurs indywidualny. Na starcie zabraknie Zigi Jelara, który wrócił już do Słowenii.

Zobacz wideo Lewandowski po porażce: Ciężko po dwóch takich ciosach wrócić na właściwe tory

Ziga Jelar wycofał się z rywalizacji. Chce jak najlepiej przygotować się na loty w Planicy

Mistrz świata zmaga się z problemami zdrowotnymi, które sprawiły, że w sobotni poranek wylądował w szpitalu. Po wizycie podjął decyzję o wycofaniu się ze startów w Lahti. "Po porannej wizycie w szpitalu w Lahti postanowiliśmy wrócić do naszej ojczyzny i wyzdrowieć z powodu podejrzenia infekcji bakteryjnej" - napisał na Instagramie.

Finland Ski Jumping World Cup Ostatnie zawody przed finałem sezonu. O której godzinie skoki w Lahti?

"Niestety ból jest zbyt silny, a wydolność fizyczna zbyt mała na występy w przedostatnim weekendzie zmagań" - dodał Jelar, który jednocześnie zaznaczył, że trzyma kciuki za kolegów. "Życzę chłopakom powodzenia i świetnych wyników" - napisał.

 

Więcej artykułów o podobnej treści znajdziesz na portalu Gazeta.pl.

Słoweniec jest kolejnym zawodnikiem, który wycofał się z rywalizacji w Lahti. Przypomnijmy, że na skoczni Salpausselka nie startuje również Dawid Kubacki. Polak z powodu problemów zdrowotnych żony Marty zakończył już sezon.

Kacper Tomasiak Największy polski talent zakończył sezon marzenie. Lepiej się nie dało. Złoto i deklasacja

Skoki narciarskie w Lahti. O której godzinie dzisiaj? [TRANSMISJA NA ŻYWO, STREAM ONLINE]

Ostatni konkurs indywidualny przed finałem sezonu odbędzie się w niedzielę 26 marca o godzinie 15:15 Transmisję z zawodów przeprowadzi TVN oraz Eurosport 1. Dostępny będzie również stream online dla użytkowników Playera. O 13:30 rozpoczną się z kolei kwalifikacje do konkursu, a zobaczyć je będzie można jedynie w Eurosporcie 1 i Playerze. Zapraszamy również do śledzenia relacji tekstowej na żywo na Sport.pl oraz w naszej aplikacji mobilnej.

Więcej o: