Ostatnie zawody przed finałem sezonu. O której godzinie skoki w Lahti? [TRANSMISJA NA ŻYWO, STREAM]

Już w niedzielę 26 marca Polacy wezmą udział w konkursie indywidualnym na skoczni Salpausselka w Lahti. Będą to ostatnie zawody przed wielkim finałem sezonu, który odbędzie już za tydzień w Planicy. Konkurs poprzedzą kwalifikacje, w których wystartuje sześciu Biało-Czerwonych. O której godzinie dziś skoki? Gdzie oglądać? Transmisja TV, stream online.

W ten weekend najlepsi skoczkowie świata rywalizują w fińskim Lahti. To ostatnia runda przed finałem sezonu, który odbędzie się już za kilka dni w Planicy. W sobotę rozegrano konkurs drużynowy, w którym Polskę reprezentowali Kamil Stoch, Piotr Żyła, Paweł Wąsek i Aleksander Zniszczoł. Zabrakło Dawida Kubackiego, który przez bardzo poważne problemy zdrowotne żony zakończył już rywalizację w bieżącym sezonie. Mimo braku lidera, Biało-Czerwoni poradzili sobie znakomicie i uplasowali się na trzecim miejscu, tuż za drugą Słowenią i zwycięską Austrią

Zobacz wideo Niedosyt na koniec MŚ w Planicy. Skoki utrzymały Polskę w światowej czołówce

Skoki narciarskie w Lahti. Ostatnie zawody przed finałem sezonu. Polacy ruszą do walki o kolejne punkty

Na niedzielę zaplanowano konkurs indywidualny, a poprzedzą go kwalifikacje. O awans do głównej rywalizacji powalczy sześciu Polaków. Oprócz Stocha, Żyły, Wąska i Zniszczoła, na rozbiegu zobaczymy Jana Habdasa i Tomasza Pilcha. Obaj reprezentanci przyzwoicie spisali się w sobotnich treningach. Habdas skoczył 99 m i 110,5 m, co dało mu odpowiednio 49. i 43. lokatę. Lepiej zaprezentował się Pilch, który oddał skoki na 104,5 m i 114 m i zajął 42. i 28. pozycję. To pozwala realnie myśleć o awansie do konkursu głównego.

Thomas Thurnbichler i Dawid Kubacki Thurnbichler o wiadomości od Dawida Kubackiego: "To podniosło drużynę"

Faworytem do zwycięstwa w niedzielę będzie zdobywca Kryształowej Kuli w tym sezonie, Halvor Egner Granerud. Do walki powinni włączyć się również Stefan Kraft i Anze Lanisek, którzy bezpośrednio walczą o najniższy stopień podium klasyfikacji generalnej. Dzieli ich zaledwie 76 punktów. Mają również szanse na drugą lokatę, którą obecnie zajmuje Kubacki. Polak nie dopisze kolejnych punktów do konta.

Do zakończenia sezonu pozostały już zaledwie trzy konkursy indywidualne, a więc 300 punktów do zgarnięcia. Zawody w Lahti są ostatnim akcentem przed finałem sezonu, który będzie miał miejsce na mamuciej skoczni w Planicy w przyszłym tygodniu. Jak na razie skoczkowie skupiają się na startach w Finlandii, z którą dobre wspomnienia mają polscy zawodnicy. Kamil Stoch triumfował tutaj trzykrotnie. Co więcej, to na tej skoczni Biało-Czerwoni wywalczyli złoto drużynowe na mistrzostwach świata w 2017 roku. 

Więcej treści sportowych na stronie głównej Gazeta.pl

Kamil Stoch i Dawid Kubacki Stoch po konkursie zwrócił się do Dawida Kubackiego i jego żony. Piękny gest

Skoki narciarskie w Lahti. O której godzinie dzisiaj? [TRANSMISJA NA ŻYWO, STREAM ONLINE]

Ostatni konkurs indywidualny przed finałem sezonu odbędzie się w niedzielę 26 marca o godzinie 15:15 Transmisję z zawodów przeprowadzi TVN oraz Eurosport 1. Dostępny będzie również stream online dla użytkowników Playera. Zapraszamy też do śledzenia relacji tekstowej na żywo na Sport.pl oraz w naszej aplikacji mobilnej.

Więcej o: