Oto klasyfikacja Pucharu Narodów po drużynówce w Lahti. Dobre i złe wieści dla Polaków

Polscy skoczkowie zajęli trzecie miejsce w sobotnim konkursie drużynowym w Lahti. Biało-Czerwoni umocnili się dzięki temu na czwartym miejscu w klasyfikacji Pucharu Narodów i uciekli goniącym ich Niemcom. Zwiększyła się jednak także nasza strata do Słowenii. Liderami z miażdżącą przewagą pozostają Austriacy.

Przed konkursem w Lahti w Pucharze Narodów prowadzili Austriacy, którzy zgromadzili do tej pory 5762 punkty i ich wygrana w całym cyklu wydaje się niezagrożona. Podium uzupełniali Norwegowie i Słoweńcy, a na czwartej lokacie plasowali się Polacy z 4096 punktami. Biało-Czerwoni wciąż zachowywali szansę na dogonienie Słowenii, ale musieli uważać na Niemców. Drużyna Stefana Horngachera traciła do naszych skoczków tylko 200 punktów. 

Zobacz wideo Zieliński: Czesi grali to co chcieli, nie było nam łatwo

Austriacy nie do złapania. Polacy na podium w Lahti

Po pierwszej serii konkursu drużynowego w Lahti prowadzili Austriacy, którzy wyprzedzili Polaków i Niemców. Biało-Czerwoni rozpoczęli rywalizację od czwartego miejsca po skoku Piotra Żyły na 119. metr. Później Paweł Wąsek i Aleksander Zniszczoł uzyskali kolejno 115 i 123 metry, co dało awans na trzecią lokatę. W czwartej serii kapitalnie spisał się Kamil Stoch, który skoczył 128,5 metra i wyciągnął Polskę na drugie miejsce, ze stratą 24 punktów do Austrii i przewagą 9,4 punktu nad Niemcami. 

Dawid Kubacki i Marta Kubacka Na ten wpis czekała cała Polska. Kubacki: Dla nas pierwsze zwycięstwo

W drugiej serii Piotr Żyła znacznie poprawił wynik z pierwszej serii. Wylądował na 132. metrze i umocnił Polskę na drugiej pozycji, odrabiając do Austrii ponad osiem punktów. Paweł Wąsek uzyskał 122,5 metra, a strata do pierwszego miejsca stopniała do 12,9 punktu. Aleksander Zniszczoł skoczył 120,5 metra i stało się jasne, że Polska nie dogoni Austrii i powalczy o drugie miejsce ze Słowenią. Kamil Stoch uzyskał 123 metry, czyli o 3,5 metra mniej niż Anze Lanisek i Słowenia wyprzedziła Polskę w ostatniej serii. Z tego powodu Biało-Czerwoni stracili kolejne 50 punktów w klsyfikacji generalnej Pucharu Narodów do Słowenii. Na pocieszenie zostaje fakt, że zyskali kolejnych 100 punktów przewagi nad ścigającymi ich Niemcami. 

Więcej podobnych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Klasyfikacja Pucharu Narodów po konkursie drużynowym w Lahti:

  1. Austria - 6162 punkty
  2. Norwegia - 5068 punktów
  3. Słowenia- 4659 punktów
  4. Polska - 4396 punktów
  5. Niemcy - 4094 punkty
  6. Japonia - 1733 punkty
  7. Szwajcaria - 564 punkty
  8. Finlandia - 435 punktów
  9. Włochy - 395 punktów
  10. USA - 299 punktów

Austria Ski Jumping World Cup Pokaz mocy Krafta w pierwszym treningu w Lahti. Dobre próby Żyły i Stocha

Więcej o: