Legendarny trener zareagował na dobre wieści od Kubackiego. Piękne słowa

Dawid Kubacki dał kibicom skoków narciarskich powody do optymizmu. Przekazał dobrą wiadomość na temat stanu zdrowia swojej żony Marty. Skoczek podziękował wszystkim za wsparcie i zaznaczył, że jej stan jest stabilny. Wpis skomentował legendarny austriacki szkoleniowiec Alexander Pointner, który skierował piękne słowa do polskiego skoczka i jego małżonki.

Dawid Kubacki nieco uspokoił kibiców. W sobotę zamieścił wpis dotyczący stanu zdrowia swojej żony - Marty. Trafiła ona do szpitala w Zabrzu z powodu problemów kardiologicznych, gdzie walczyła o życie. Teraz jej stan się poprawił. "Dziś dzień zawodów, a dla nas pierwsze zwycięstwo. Marta jest stabilna i każdy dzień przynosi jakiś postęp. Dziękuję za wszystkie wyrazy wsparcia" - napisał między innymi.

Zobacz wideo Niedosyt na koniec MŚ w Planicy. Skoki utrzymały Polskę w światowej czołówce

Alexander Pointer zareagował na wiadomość Dawida Kubackiego. Co za słowa. "Razem dacie radę"

Na wiadomość Kubackiego w komentarzach zareagował słynny austriacki trener Alexander Pointer. Również on przekazał dobre słowo polskiemu skoczkowi i jego rodzinie. "Dawid, ściskam Cię. Życzę ci i całej rodzinie wszystkich sił świata, aby znowu wszystko było dobrze i mocno wierzę, że razem dacie radę - napisał.

 

Dramat rodziny Kubackich rozpoczął się w ostatnią niedzielę. Wtedy to skoczek nieoczekiwanie wycofał się z zawodów w Vikersund. Dzień później ujawnił, że powodem takiej decyzji były bardzo poważne kłopoty zdrowotne jego żony Marty. Ogłosił również, że dla niego to już koniec startów w obecnym sezonie Pucharu Świata. Z tego powodu w ten weekend nie oglądamy go podczas rywalizacji w fińskim Lahti.

Adam Małysz Wielkie kłopoty w Wiśle. Małysz potwierdza. Skocznia zaczęła się sypać

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl.

Alexander Pointner znany jest przede wszystkim z pracy dla reprezentacji Austrii w latach 2004-2014. Wówczas prowadzona przez niego kadra osiągała niesamowite rezultaty. Aż siedem razy zdobywała złoty medal mistrzostw świata w konkursach drużynowych i dwa razy złoto olimpijskie. Ponadto Pointer doprowadził do wielkich indywidualnych sukcesów Gregora Schlierenzauera i Thomasa Morgensterna.

Trener Norwegów o Dawidzie Kubackim screen Trener Norwegów zabrał głos na temat dramatu Kubackiego. Nie zabrakło komplementów

Więcej o: