Kubacki może dziś stracić szansę na triumf w PŚ. Jeden warunek. Arcytrudna sytuacja

Dawid Kubacki już w niedzielnym konkursie w Vikersund może pożegnać się z nadziejami na zwycięstwo w Pucharze Świata. Początek zawodów o godz. 16, relacja na żywo na Sport.pl i w aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE.

Dawid Kubacki od początku sezonu był liderem klasyfikacji Pucharu Świata. Żółtą koszulkę lidera stracił dopiero po siedemnastym konkursie, w austriackim Bad Mitterndorf. 28 stycznia zawody wygrał tam świetnie dysponowany Norweg Halvor Egner Granerud i objął prowadzenie w PŚ.

Zobacz wideo Niedosyt na koniec MŚ w Planicy. Skoki utrzymały Polskę w światowej czołówce

DLOKRThurnbichler ocenił formę Kubackiego. Bez cienia wątpliwości. "Stracił sporo"

To może być koniec szans Kubackiego na triumf w PŚ. Arcytrudna sytuacja Polaka

Od tamtej pory Norweg systematycznie powiększał przewagę nad Kubackim. Nie ma w tym nic dziwnego, skoro Granerud wygrał już w tym sezonie aż dwanaście konkursów Pucharu Świata, a w sumie był na podium w 17 z 27 zawodów.

Granerud w sobotę mógł zapewnić sobie zwycięstwo w Pucharze Świata. Stałoby się tak m.in. gdyby wygrał, a Polak zajął 14. lub niższe miejsce. Ostatecznie jednak Norweg wygrał zawody, ale Kubacki został sklasyfikowany na ósmej pozycji.

Kolejną szansę na zapewnienie sobie triumfu w PŚ Granerud będzie miał w niedzielnym konkursie w Vikersund. Nawet w przypadku zwycięstwa Kubackiego, Norwegowi wystarczy wtedy zająć 17. miejsce, za które przyznawane jest czternaście punktów. Obecnie Norweg ma przewagę bowiem aż 386 punktów, a do zdobycia do końca PŚ jest jeszcze maksymalnie 400 punktów (za cztery wygrane konkursy).

Kubacki jest zatem w arcytrudnej sytuacji. By sięgnąć po Kryształową Kulę, musiałby zwyciężyć w czterech konkursach i liczyć, że Granerud zdobędzie zaledwie trzynaście punktów. Wydaje się to praktycznie niemożliwe.

Granerud ma szansę na już drugi w karierze triumf w Pucharze Świata. Był też najlepszy w sezonie 2020/2021.

Prolog do niedzielnego konkursu w Vikersund rozpocznie się o godz. 14.30. Początek zawodów o godz. 16. Relacja na żywo na Sport.pl oraz w aplikacji Sport.pl LIVE.

Norweg nie wytrzymał. Wziął i wypalił po lotach w Vikersund. Norweg nie wytrzymał. Wziął i wypalił po lotach w Vikersund. "Otrzymałem policzek"

Klasyfikacja generalna Pucharu Świata

  1. Halvor Egner Granerud (Norwegia) - 1978 punktów
  2. Dawid Kubacki (Polska) - 1592 pkt
  3. Stefan Kraft (Austria) - 1450 pkt
  4. Anze Lanisek (Słowenia) - 1414 pkt
  5. Ryoyu Kobayashi (Japonia) - 889 pkt
  6. Piotr Żyła - 879 pkt
  7. Andreas Wellinger (Niemcy) - 842 pkt
  8. Manuel Fettner (Austria) - 725 pkt
  9. Daniel Tschofenig (Austria) - 721 pkt
  10. Karl Geiger (Niemcy) - 648 pkt
Więcej o: