Kiedy skoki w Vikersund? Prolog i wielki finał Raw Air. Gdzie oglądać? [TRANSMISJA NA ŻYWO, STREAM]

Kiedy skoki w Vikersund? Już dzisiaj skoczkowie zakończą rywalizację w tegorocznym Raw Air. Najpierw zawodnicy pojawią się na starcie prologu, a o godzinie 16:00 rozpocznie się finałowy konkurs. Gdzie oglądać skoki dzisiaj? Transmisja na żywo, stream online.

Puchar Świata jest już niemal na finiszu, ale dzisiaj przede wszystkim kończy się rywalizacja w Raw Air. Największe szanse na zwycięstwo w norweskim turnieju ma Halvor Egner Granerud, który prowadzi w klasyfikacji generalnej z przewagą 28,5 punktu nad drugim Stefanem Kraftem. Szanse na podium wciąż ma Dawid Kubacki, który traci do trzeciego Anze Laniska 13,6 punktu.

Zobacz wideo Największy kryzys Lewandowskiego w karierze? "Nie pamiętam takich miesięcy"

Finał Raw Air w Vikersund. Kubacki walczy o podium, a Granerud broni pozycji lidera

Nie ma wątpliwości, że walka o końcowe zwycięstwo w Raw Air odbędzie się pomiędzy Granerudem a Kraftem. Strata do tej dwójki trzeciego Anze Laniska wynosi aż 77,8 punktu, co przez resztę jest niemal nie do odrobienia. Zagrożony może czuć się za to Kubacki, który przecież chce walczyć o końcowe podium. 

Polak co prawda goni Laniska, ale za jego plecami czyha rewelacyjny Daniel Tschofenig. Austriak w sobotnim konkursie zajął trzecie miejsce i po raz trzeci w karierze stanął na podium Pucharu Świata. Warto podkreślić, że 20-latek poprzednie podia wywalczył jeszcze w tym sezonie i to raptem na przestrzeni ostatnich pięciu tygodni, co pokazuje, że jego forma jest bardzo wysoka, dlatego nasz skoczek musi w niedzielę latać daleko i równo. 

Norweg nie wytrzymał. Wziął i wypalił po lotach w Vikersund. Norweg nie wytrzymał. Wziął i wypalił po lotach w Vikersund. "Otrzymałem policzek"

Pozostali Polacy raczej nie mają wielkich szans na poprawienie swoich pozycji w Raw Air. 8. Kamil Stoch traci do wyprzedzającego go Timiego Zajca 23,8 punktu, ale Słoweniec skacze tutaj na podobnym poziomie, dlatego nie łatwo będzie go pokonać. Piotr Żyła traci ponad 50 punktów do będącego przed nim Jana Hoerla, co wydaje się nie do odrobienia. Polak musi raczej uważać, aby nie spaść w klasyfikacji, gdyż tylko 0,3 punktu traci do niego 16. Karl Geiger, a 5,9 punktu z kolei 17. Markus Eisenbichler. Bezpieczna wydaje się także 26. lokata Aleksandra Zniszczoła. Szansą na wyprzedzenie 31. Roka Masle ma Paweł Wąsek, gdyż ma do niego stratę 15,2 punktu, lecz nasz zawodnik nie skacze w Vikersund rewelacyjnie. W sobotę nie awansował nawet do konkursu. Poprawić może się za to 65. Andrzej Stękała, który do kadry dołączył tuż przed weekendem w Vikersund. Jeśli awansuje do konkursu i wejdzie do drugiej serii, to może poprawić się nawet o kilkanaście pozycji.

O której skoki w Vikersund dzisiaj? Prolog i wielki finał Raw Air. Gdzie oglądać? [TRANSMISJA NA ŻYWO, STREAM]

W niedzielę 19 marca skoki mężczyzn w Vikersund rozpoczną się od prologu, który zaplanowano na godz. 14:30. Następnie o godz. 16:00 zawodnicy przystąpią do finałowego konkursu Raw Air. Zarówno prolog, jak i zawody będzie można oglądać na żywo w Eurosporcie 1, a konkurs także TVN-ie. Dostępny będzie również stream online w platformie Player.pl na kanale Eurosport Extra. Zapraszamy także do śledzenia relacji tekstowych na Sport.pl oraz w aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE.

Dawid Kubacki podczas PŚ w VikersundKubacki aż się zdziwił. Tak go "oszukała" szara strefa. A mogło być pięknie

Więcej o: