O której skoki w Vikersund? Gdzie oglądać? Raw Air 2023 [TRANSMISJA NA ŻYWO, STREAM]

Raw Air 2023 w piątek zawitał do Vikersund. Dzisiaj na największej skoczni świata o godz. 16:30 rozpocznie się konkurs skoków z udziałem pięciu reprezentantów Polski. O końcowe podium norweskiego turnieju wciąż walczy Dawid Kubacki. Gdzie oglądać skoki dzisiaj? Transmisja na żywo, stream.

Po zmaganiach w Oslo i Lillehammer Raw Air wreszcie przeniósł się do Vikersund. Zarówno kibice, jak i skoczkowie zapewne wyczekiwali tego momentu. Choć na największej skoczni świata w tym roku trudno będzie o pobicie rekordu w długości skoku (253,5 m Stefana Krafta), to i tak należy się spodziewać lotów daleko nawet poza 230 metr. Pokonać tę granicę będzie dzisiaj próbowało pięciu Biało-Czerwonych. 

Zobacz wideo Co się dzieje z Lewandowskim? Druzgocące opinie

Dalekie loty Polaków podczas prologu w Vikersund. Kraft był jednak poza konkurencją

W piątek w ramach kwalifikacji rozegrano kolejny prolog Raw Air. Jego bezapelacyjnym zwycięzcą okazał się Stefan Kraft, który skoczył 239 metrów. Nie był to co prawda najdłuższy lot, bo pół metra dalej lądował jego rodak Michael Hayboeck, jednak gorsze noty oraz rekompensata punktowa za wiatr sprawiły, że Kraft wygrał prolog aż z 15. punktami przewagi. 

Anders FannemelNorweg porzuca skoki. Mistrz i rekordzista. To koniec

Dobrze spisał się także Dawid Kubacki, który uzyskał 235 metrów, zajmując siódmą pozycję. 14. był Piotr Żyła, który skoczył 213,5 metra, a 16. lokatę zajął Kamil Stoch po tym, jak wylądował na 209 metrze. Andrzej Stękała po skoku na odległość 217,5 metra zajął 20. miejsce, a Aleksandr Zniszczoł uzyskał 203 metr i był 30. Paweł Wąsek osiągnął tylko 165 metrów i ukończył zmagania na 47. pozycji, tym samym nie awansując do konkursu głównego.

Bez wątpienia największa uwaga polskich kibiców będzie skupiona na Dawidzie Kubackim, który wciąż walczy o końcowe podium w Raw Air. Do trzeciego Anze Laniska traci 8,1 punktu, a do końca rywalizacji pozostało jeszcze pięć skoków. Szanse na wyprzedzenia Słoweńca są zatem całkiem spore. Tę różnicę można odrobić nawet podczas jednej próby, ale kluczem będą przede wszystkim równe i dalekie loty wicelidera Pucharu Świata. Wydaje się, że walkę o końcowy triumf stoczą między sobą prowadzący Halvor Egner Granerud i Stefan Kraft, trący do Norwega 22,4 punktu. 

O której dzisiaj skoki w Vikersund? Gdzie oglądać? Raw Air 2023 [TRANSMISJA NA ŻYWO, STREAM]

Przed konkursem głównym o godzinie 15:30 rozpocznie się seria próbna. Zawody zaplanowano za to na godzinę 16:30. Transmisję na żywo z tego wydarzenia będzie można oglądać w TVN-ie i Eurosporcie 1. Stream online będzie za to dostępny na Eurosporcie Extra, który jest dostępny w platformie Player.pl. Zapraszamy także do śledzenia relacji tekstowej na Sport.pl oraz w aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE.

Upadek Benjamina Oestvolda w Vikersund.Koszmar na mamuciej skoczni. "Kiedy zeszła ze mnie adrenalina" [WIDEO]

Więcej o: