Koszmar na mamuciej skoczni. "Kiedy zeszła ze mnie adrenalina" [WIDEO]

Piątkowe popołudnie nie było najszczęśliwsze dla Benjamina Oestvolda. Norweski skoczek z nadziejami podchodził do rywalizacji na Vikersundbakken. Nieudany skok próbny skończył się jednak bolesną kontuzją.

Benjamin Oestvold to jedno z najciekawszych nazwisk młodego pokolenia w norweskiej kadrze skoczków. 22-letni lider klasyfikacji generalnej Pucharu Kontynentalnego, dzięki dobrym występom na zapleczu, został powołany do startu na Vikersundbakken z dużymi nadziejami nie tylko na awans do konkursu, ale i punkty Pucharu Świata.

Zobacz wideo Niedosyt na koniec MŚ w Planicy. Skoki utrzymały Polskę w światowej czołówce

Nieprzyjemny upadek i bolesna kontuzja

Niestety dla Norwega, prawdopodobnie ostatnim jego skokiem w sezonie 2022/2023 okazał się ten w serii próbnej. Wówczas 22-latek popełnił błąd na progu, który przy niekorzystnych warunkach za progiem zakończył się upadkiem na 50. metr. Choć początkowo wydawało się, że z młodym zawodnikiem jest wszystko w porządku, późniejsze badania na skoczni nie były już tak obiecujące.

- Po wyjściu z progu miałem problem z wyprowadzeniem lewej narty. Przy upadku dość mocno poobijałem rękę i nogę, a łokieć cały czas mi krwawi. Kiedy zeszła ze mnie adrenalina, zacząłem odczuwać ból. Nie byłem pewien, czy nie złamałem żebra. Razem z lekarzem postanowiliśmy to sprawdzić i wygląda na to, że faktycznie złamałem żebro. Zasadniczo byłem gotowy do oddania skoku kwalifikacyjnego, ale stwierdziliśmy, że nie ma co ryzykować - powiedział Oestvold w rozmowie z "dagbladet.no".

16.03.2023, Lillehammer, Dawid Kubacki wygrał konkurs skokówTak wygląda klasyfikacja generalna Raw Air po pierwszych lotach. Świetne wieści dla Kubackiego

Dalekie loty i walka w Raw Air

Choć prolog na Vikersundbakken odbywał się już bez Norwega, rywalizacja mogła się podobać. Najlepszy okazał się Stefan Kraft, który wyprzedził Michaela Hayboecka i Halvora Egnera Graneruda. Nieźle zaprezentował się też Dawid Kubacki, który omal nie pobił rekordu życiowego.

Bardzo ciekawie zrobiło się w klasyfikacji generalnej Raw Air. W niej wciąż prowadzi Granerud, lecz Kraft jednym skokiem odrobił do niego prawie połowę strat. O trzecie miejsce z kolei walka toczy się między Anze Laniskiem i Dawidem Kubackim, których dzieli nieco ponad osiem punktów.

16.03.2023, Lillehammer, Dawid Kubacki wygrał konkurs skokówŚwietny lot Kubackiego w Vikersund. Tylko to lądowanie. Kraft pozamiatał

Pierwszy konkurs w Vikersund zaplanowano na sobotę na godzinę 16:30.

Więcej o: