Kiedy kolejne skoki? Cały tydzień z Raw Air [HARMONOGRAM]

Turniej Raw Air dopiero się rozkręca. Przed skoczkami narciarskimi jeszcze siedem dni skakania. Rywalizacja przeniesie się do Lillehammer, a potem do Vikersund. Codziennie będą odbywały się konkursy lub kwalifikacje. Kiedy i której godzinie kolejne zawody? Tak wygląda harmonogram norweskiego turnieju.

W cyklu Raw Air zawodnicy oddali już sześć punktowanych skoków, ale to dopiero jedna trzecia turnieju. Do końca pozostały jeszcze cztery konkursy, siedem dni i 12 skoków. Po weekendzie na legendarnej skoczni Holmenkollbakken w Oslo liderem jest Austriak Stefan Kraft, ale nic nie jest jeszcze przesądzone.

Zobacz wideo Niedosyt na koniec MŚ w Planicy. Skoki utrzymały Polskę w światowej czołówce

Tak wygląda harmonogram Raw Air. Kiedy i gdzie oglądać kolejne konkursy skoków narciarskich?

Dwukrotny triumfator Raw Air prowadzi w klasyfikacji generalnej cyklu z przewagą 14,6 punktu nad drugim Anze Laniskiem i 17,1 nad trzecim Halvorem Egnerem Granerudem. Najlepszy z Polaków Dawid Kubacki jest czwarty i do lidera traci aż 22,5 punktu. Mimo to nie pozostaje bez szans na zwycięstwo. Przez następny tydzień jeszcze wiele można odrobić, zwłaszcza w weekend na mamuciej skoczni w Vikersund.

Stefan Hula Hula dostał nietypowy prezent od na zakończenie kariery. "Stefania?"

Zanim jednak zawodnicy przeniosą się na skocznię do lotów, czeka ich rywalizacja na olimpijskiej Lysgardsbakken w Lillehammer. Będą na niej skakać aż cztery dni z rzędu. Już w poniedziałek o 20:30 odbędą się kwalifikacje do wtorkowych zawodów, przewidziane na godz. 16:10. W środę skoczkowie ponownie przystąpią do kwalifikacji (godz. 19:15), a z Lillehammer wyjadą po czwartkowym konkursie indywidualnym (początek o godz. 16:30).

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Ostatnie trzy dni turnieju 17-18 marca to weekend z lotami narciarskimi na Vikersundbakken. Na początek odbędą się piątkowe kwalifikacje o 17:00, dzień później o pół godziny wcześniej rozpocznie się konkurs. Najwięcej pracy zawodnicy będą mieli ostatniego dnia rywalizacji. W niedzielę wyjdą i na kwalifikacje (godz. 14:30), i na zawody indywidualne (godz. 16:00). 

Dawid Kubacki i Adam Małysz Kubacki leci dalej. Wyrównał rekordy, które nie mieszczą się w głowie. "Jak z Małyszomanii"

Harmonogram turnieju Raw Air:

  • 13 marca (poniedziałek) 20:30 - kwalifikacje, Lillehammer
  • 14 marca (wtorek) 16:10 - konkurs indywidualny, Lillehammer
  • 15 marca (środa) 19:15 - kwalifikacje, Lillehammer
  • 16 marca (czwartek) 16:30 - konkurs indywidualny, Lillehammer
  • 17 marca (piątek) 17:00 - kwalifikacje, Vikersund
  • 18 marca (sobota) 16:30 - konkurs indywidualny, Vikersund
  • 19 marca (niedziela) 14:30 - kwalifikacje, Vikersund
  • 19 marca (niedziela) 16:00 - konkurs indywidualny, Vikersund
Więcej o: