Prolog Raw Air 2023. O której skoki narciarskie w Oslo? Gdzie oglądać? [TRANSMISJA NA ŻYWO, STREAM]

Na niedzielę 12 marca zaplanowano kolejne zmagania z cyklu Raw Air na skoczni w Oslo. Zawody poprzedzą kwalifikacje, nazywane też prologiem. Gdzie i o której godzinie oglądać dziś skoki narciarskie? Transmisja na żywo, stream online.

W piątkowym prologu w Oslo triumfował Dawid Kubacki, który tym samym został pierwszym liderem cyklu Raw Air 2023. Polak w konkursie nie spisał się tak dobrze i zajął jedynie dziewiąte miejsce. Przez to nowym liderem został Anze Lanisek, który wyprzeda Stefana Krafta i właśnie Kubackiego. Drugim najlepszym z Polaków jest Kamil Stoch, który w norweskim turnieju zajmuje dziewiątą lokatę. Dopiero 29. miejsce zajmuje Piotr Żyła. 

Zobacz wideo Niedosyt na koniec MŚ w Planicy. Skoki utrzymały Polskę w światowej czołówce

Kwalifikacje do drugiego konkursu Raw Air w Oslo. W piątek triumfował Dawid Kubacki. Kto będzie najlepszy w niedzielę?

Dawid Kubacki po wygranej w piątkowym prologu i sobotniej serii próbnej mógł liczyć na świetny wynik w konkursie. Tak się jednak nie stało. Po pierwszej serii zajmował jedynie 16. miejsce, ale w drugiej zdołał awansować o siedem pozycji wyżej. Inni Polacy również nie zaprezentowali najlepszej dyspozycji. Po pierwszym skoku dziewiąty był Kamil Stoch, ale po próbie na 124. metr spadł na 13. miejsce. Z kolei Piotr Żyła po pierwszej serii zajmował 14. miejsce, by w drugiej skoczyć zaledwie 106,5 metra i spaść na 29. pozycję. Aleksander Zniszczoł, Jakub Wolny i Paweł Wąsek nie uzyskali kwalifikacji do drugiej serii i zakończyli zawody kolejno na 31., 43. i 44. pozycji.

Dawid Kubacki na MŚ w Planicy, 4 marca 2023 Lanisek najlepszy w Oslo. Polacy? Tylko jeden świetny skok

Polacy liczą więc na poprawę formy w niedzielnym konkursie, ale najpierw czekają ich kwalifikacje, które w cyklu Raw Air nazywane są prologiem. Ich wyniki liczą się do całościowej noty turnieju, a więc zawodnicy, którzy chcą wygrać norweskie zawody, muszą postarać się również w skoku kwalifikacyjnym. 

Raw Air 2023. O której skoki narciarskie w Oslo? Gdzie oglądać? [TRANSMISJA NA ŻYWO, STREAM]

Start prologu do drugiego organizatorzy przewidzieli na godzinę 11:15 w niedzielę 12 marca. Transmisja telewizyjna z kwalifikacji będzie dostępna na kanale Eurosport. Z kolei w internecie można będzie obejrzeć ją za pośrednictwem platformy Player.pl.

Klasyfikacja generalna Raw Air. Nowy lider zepchnął Kubackiego ze szczytu Klasyfikacja generalna Raw Air. Nowy lider zepchnął Kubackiego ze szczytu

Więcej o: