Świetny skok Kubackiego na legendarnej skoczni. Ale na Graneruda i tak to za mało

Dawid Kubacki zaprezentował się najlepiej podczas serii próbnej w Oslo i zajął drugie miejsce, dzięki skokowi na odległość 129,5 metra. Polak przegrał tylko z Halvorem Egnerem Granerudem, który skoczył 134,5 metra. Dobre skoki oddali też Aleksander Zniszczoł i Kamil Stoch.

W piątek odbyły się kwalifikacje do konkursu z cyklu Raw Air na skoczni Holmenkollen w Oslo. Najlepiej zaprezentował się Dawid Kubacki, który skoczył 125 metrów i zajął pierwsze miejsce. Podium uzupełnili Timi Zajc (125,5 metra) oraz Stefan Kraft (122,5 metra). Bardzo dobrze zaprezentował się również Kamil Stoch, który zakończył zawody na szóstym miejscu i skoczył 122,5 metra. Niezadowolony z występu był z pewnością Piotr Żyła. Mistrz z Planicy osiągnął jedynie 107,5 metra, przez co prawie nie zakwalifikował się do głównego konkursu.

Wyniki serii próbnej w Raw Air. Kubacki przegrał tylko z Granerudem

Ostatecznie komplet polskich skoczków weźmie udział w zawodach w Oslo. Odbędą się one w sobotę o 14:40, a zostały poprzedzone serią próbną. W niej jako pierwszy z Polaków skoczył Jakub Wolny. 27-latek nie mógł być zadowolony z występu, ponieważ osiągnął jedynie 110,5 metra. Zagwarantowało mu to 44. miejsce. Przez pewien czas z powodu słabego wiatru zawodnicy oddawali bardzo krótkie skoki. Zdecydowanie lepsze warunki miał Aleksander Zniszczoł, który skoczył 128,5 metra i finalnie zajął szóstą pozycję. Następnie wystartował Paweł Wąsek. Młody skoczek osiągnął taką samą odległość co Wolny, ale otrzymał lepszą notę i dzięki temu zakończył rywalizację na 30. miejscu.

Jako kolejny z Polaków skok oddał Kamil Stoch, który dobrze się zaprezentował i osiągnął 123,5 metra. Dało mu to siódme miejsce. Następnym Polakiem był Piotr Żyła, który chciał zmazać plamę po słabych kwalifikacjach. 36-latek spisał się lepiej niż poprzednio i wylądował na 119 metrze, co dało mu 18. pozycję. Najlepiej z naszych reprezentantów zaprezentował się Dawid Kubacki, który skończył serię próbną na drugim miejscu z odległością 129,5 metra. Wygrał Halvor Egner Granerud, który skoczył 134,5 metra, a podium uzupełnił Timi Zajc (127,5).