Wielkie pieniądze dla skoczków w Raw Air. Kubacki i spółka mają o co walczyć

Turniej Raw Air w skokach narciarskich wystartował w piątek 10 marca prologiem, który wygrał Dawid Kubacki. Ile wynosi pula nagród tegorocznej edycji? Polscy skoczkowie będą mieli szansę na zgarnięcie większej sumy pieniędzy niż w poprzednim sezonie. Zmiany zaszły także w puli nagród przeznaczonej dla pań.

Raw Air to jeden z najbardziej wymagających cykli w skokach narciarskich i jest organizowany od 2017 roku w Norwegii. Zmagania rozpoczęły się od piątkowych kwalifikacji, w których triumfował Dawid Kubacki, skacząc 125 metrów. W sumie cały cykl potrwa do przyszłej niedzieli 19 marca. Skoczkowie będą rywalizować dzień w dzień, a wszystkie ich skoki - również te kwalifikacyjne - będą ważne w kontekście końcowych wyników.

Zobacz wideo Słoweńcy już wkrótce mogą mieć przewagę nad resztą świata w skokach

Tak wygląda pula nagród turnieju Raw Air. Polacy mogą sporo zarobić

Zawodnicy powalczą nie tylko o prestiż i kolejne punkty do klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, ale również o sporą sumę pieniędzy. Pula nagród będzie większa niż przed rokiem, kiedy to wynosiła 60 tysięcy euro (ponad 280 tysięcy złotych). Skoczkowie mogą liczyć na konkretny zarobek. Organizatorzy tegorocznej edycji udostępnili do podziału 80 tysięcy euro (ponad 374 tysiące złotych). Zwycięzca otrzyma 50 tysięcy euro (234 tysiące złotych), drugie miejsce warte jest 20 tysięcy euro (93 tysiące złotych), a trzecie 10 tysięcy euro (46 tysięcy złotych). 

W tym roku zmniejszyła się z kolei pula nagród u kobiet. W poprzedniej edycji wynosiła ona 80 tysięcy euro, a teraz skoczkinie otrzymają łącznie 60 tysięcy euro. Zwyciężczyni zgarnie 40 tysięcy euro (187 tysięcy złotych), drugie miejsce 15 tysięcy euro (70 tysięcy złotych), a trzecie 5 tysięcy euro (23 tysiące złotych). 

Pula nagród konkursu Raw Air mężczyzn:

  • 1. miejsce 50 tysięcy euro (234 tysiące złotych)
  • 2. miejsce 20 tysięcy euro (93 tysiące złotych)
  • 3. miejsce 10 tysięcy euro (46 tysięcy złotych). 

Pula nagród konkursu Raw Air kobiet:

  • 1. miejsce 40 tysięcy euro (187 tysięcy złotych)
  • 2. miejsce 15 tysięcy euro (70 tysięcy złotych)
  • 3. miejsce 5 tysięcy euro (23 tysiące złotych)

Dla porównania pula nagród tegorocznej edycji Turnieju Czterech Skoczni wynosiła nieco ponad 406 tysięcy euro, co daje prawie dwa miliony złotych. 

Dopatrzyli się skandalu z kombinezonami Były skoczek ujawnia szokujące kulisy. "Ani jeden by nie przeszedł"

Więcej tego rodzaju treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Teraz polscy skoczkowie przygotowują się do pierwszego konkursu indywidualnego w Oslo. Odbędzie się on w sobotę o godzinie 14:40. Zostanie poprzedzony serią próbną o godzinie 13:40.

Antonin Hajek nie żyje Czeskie media przekazują nowe ustalenia w sprawie śmierci Antonina Hajka

Więcej o: