Raw Air 2023. O której dziś skoki narciarskie w Oslo? Gdzie oglądać? [TRANSMISJA NA ŻYWO, STREAM]

Skoki narciarskie wracają po mistrzostwach świata. W sobotę 11 marca rozpocznie się pierwszy konkurs indywidualny Pucharu Świata podczas turnieju Raw Air. W kwalifikacjach w Oslo najlepszy był Dawid Kubacki. Czy uda mu się powtórzyć wynik z prologu? Gdzie i kiedy oglądać skoki narciarskie dzisiaj? Transmisja na żywo, stream.

Najlepsi skoczkowie świata zainaugurowali już zmagania w turnieju Raw Air. Na skoczni w Oslo odbyły się już dwa treningi. Po skoku na 125 metrów prolog w stolicy Norwegii wygrał Dawid Kubacki. Wicelider Pucharu Świata spisał się znakomicie i dał polskim kibicom nadzieję, że jeszcze nie wszystko jest rozstrzygnięte, jeśli chodzi o Kryształową Kulę. Lider naszej kadry wciąż musi ścigać Halvora Egnera Graneruda.

Zobacz wideo Lewandowski schodzi ze sceny. Santos szuka następcy

Skoki narciarskie już dzisiaj. Polacy rozpoczynają walkę w Raw Air

Na dziewięć indywidualnych konkursów przed końcem sezonu liderem Pucharu Świata jest właśnie Granerud, który ma 1652 punkty - aż o 293 więcej niż Kubacki. Polak, żeby dogonić i wyprzedzić Norwega, w każdych zawodach powinien odrabiać do niego średnio 33 pkt. Gdyby w piątek w Oslo przyznawano punkty Pucharu Świata, a nie tylko punkty do klasyfikacji Raw Air, to Kubacki odrobiłby ich do Graneruda aż 55. Lider PŚ był w kwalifikacjach dopiero piąty. Norweg skoczył 123 m i miał notę o 6,6 pkt niższą od Kubackiego.

Adam Małysz Norweska telewizja zakpiła z polskiego mistrza. "Menedżer powiedział im, że są świniami"

W kwalifikacjach do zawodów na Holmenkollbakken wzięło udział łącznie sześciu Polaków: Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Kamil Stoch, Paweł Wąsek, Aleksander Zniszczoł oraz Jakub Wolny. Poza zwycięzcą prologu najlepiej spisał się Kamil Stoch, który zajął szóste miejsce. W pierwszej trzydziestce, a dokładnie na 22. pozycji kwalifikacje zakończył Aleksander Zniszczoł. Pozostali Polacy spisali się bardzo przeciętnie (Paweł Wąsek 39. miejsce i Jakub Wolny 47. miejsce), w szczególności zawiódł Piotr Żyła, zajmując dopiero 44. miejsce

Więcej podobnych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Antonin Hajek nie żyje Czeskie media przekazują nowe ustalenia w sprawie śmierci Antonina Hajka

Raw Air 2023. O której skoki narciarskie? Gdzie oglądać? [TRANSMISJA NA ŻYWO, STREAM]

Konkurs indywidualny w Oslo rozpocznie się w sobotę 11 marca, o godzinie 14:40. Transmisję na żywo będzie można oglądać w TVN i Eurosporcie 1. W internecie zmagania polskich skoczków pokaże platforma Player. Zapraszamy także do śledzenia relacji tekstowej na Sport.pl oraz w aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE.

Więcej o: