O której oglądać skoki narciarskie 10.03? Rusza Raw Air 2023 [TRANSMISJA TV, HARMONOGRAM]

Wracają skoki narciarskie. Przez najbliższe zawodnicy będą rywalizować w ramach Raw Air. Już w piątek rozpoczną się kwalifikacje do pierwszego konkursu, których wyniki zaliczane są do punktacji całego cyklu. O której godzinie oglądać dzisiaj skoki? Kiedy kolejne konkursy? Transmisja na żywo, stream online.

Raw Air - najbardziej morderczy turniej w kalendarzu Pucharu Świata w skokach narciarskich rusza już dzisiaj. W piątek odbędą się kwalifikacje do sobotniego konkursu w Oslo. W sumie zmagania w całym cyklu będą trwały do przyszłej niedzieli, 19 marca. Skoczkowie będą skakali dzień w dzień, a wszystkie ich skoki - również te kwalifikacyjne - będą ważne w kontekście końcowych wyników.

Zobacz wideo Słoweńcy już wkrótce mogą mieć przewagę nad resztą świata w skokach

Rozpoczynamy Raw Air. Skoki narciarskie przez 10 dni z rzędu

Na start zawodnicy od piątku do niedzieli pojawią się na legendarnej skoczni Holmenkollbakken w Oslo. W przeciwieństwie do poprzednich edycji Raw Air organizatorzy przewidzieli jedynie konkursy indywidualne. Potem rywalizacja przeniesie się do Lillehammer. Tu również zaszła pewna zmiana. Zamiast jednego konkursu odbędą się dwa, ponieważ odwołano zawody w Trondheim. Na olimpijskiej Lysgardsbakken skoczkowie będą skakać aż cztery dni z rzędu - od poniedziałku do czwartku. Na zakończenie tradycyjnie czeka ich weekend na mamuciej skoczni w Vikersund (17-19 marca).

Konkurs drużynowy w skokach narciarskich w Zakopanem, 14 stycznia 2023 r. Mocna deklaracja Kamila Stocha przed Raw Air. "To jest fundament"

Polskę w Raw Air będą reprezentowali: Dawid Kubacki, Kamil Stoch, Piotr Żyła, Aleksander Zniszczoł, Paweł Wąsek i Jakub Wolny. Turniej ten jest szczególny zwłaszcza dla Kamila Stocha, który triumfował w nim dwa razy, ostatnio w 2020 r. Tytułu sprzed roku będzie bronił Stefan Kraft, tyle że wtedy ze względu na przebudowę skoczni w Trondheim i mistrzostwa świata w lotach w Vikersund odbyły się raptem trzy konkursy. O wynikach całego cyklu zadecyduje suma not za wszystkie skoki konkursowe i kwalifikacyjne.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl.

Austriacy pod wrażeniem Thurnbichlera. Co za słowa Austriacy pod wrażeniem Thurnbichlera. Co za słowa

Skoki narciarskie. Terminarz Raw Air. O której godzinie kwalifikacje dzisiaj? Transmisja tv, Terminarz

Turniej Raw Air rozpoczną piątkowe kwalifikacje do sobotniego konkursu indywidualnego. Początek zmagań na Holmenkollbakken w Oslo o godz. 17.00. Transmisję z kwalifikacji można będzie obejrzeć w Eurosporcie 1 oraz w internecie w Eurosporcie Extra, w płatnym serwisie Player.pl. Sam konkurs wystartuje w sobotę, 11 marca o godz. 14.40. Będzie go można obejrzeć również na kanale TVN. Zapraszamy do śledzenia relacji tekstowej na żywo na naszej stronie Sport.pl. A tak przedstawia się harmonogram całego turnieju:

Raw Air 2023 - terminarz:

 • 10 marca (piątek) 17.00 - kwalifikacje, Oslo
 • 11 marca (sobota) 14.40 - konkurs indywidualny, Oslo
 • 12 marca (niedziela) 11.15 - kwalifikacje, Oslo
 • 12 marca (niedziela) 16.30 - konkurs indywidualny, Oslo
 • 13 marca (poniedziałek) 20.30 - kwalifikacje, Lillehammer
 • 14 marca (wtorek) 16.10 - konkurs indywidualny, Lillehammer
 • 15 marca (środa) 19.15 - kwalifikacje, Lillehammer
 • 16 marca (czwartek) 16.30 - konkurs indywidualny, Lillehammer
 • 17 marca (piątek) 17.00 - kwalifikacje, Vikersund
 • 18 marca (sobota) 16.30 - konkurs indywidualny, Vikersund
 • 19 marca (niedziela)  14.30 - kwalifikacje, Vikersund
 • 19 marca (niedziela) 16.00 - konkurs indywidualny, Vikersund
Więcej o: