Słynny skoczek pochwalił się znajomością polskiego. Ostatnie słowo mógł sobie odpuścić [WIDEO]

- Myślę, że polscy fani są najlepsi na świecie - stwierdził skoczek Daniel Andre Tande. Przy okazji zbliżającego się cyklu Raw Air Norweg pochwalił się również znajomością języka polskiego. Powiedział: "dzień dobry, dziękuje" i rzucił... najpopularniejszym z niecenzuralnych słów.

Polscy kibice są znani na całym świecie ze wspierania swoich zawodników. Dotyczy to również skoków narciarskich. Na zawodach polscy fani pojawiają się niemal zawsze w najliczniejszych grupach. Doceniają to nie tylko nasi skoczkowie, ale również zawodnicy z innych krajów. Jednym z nich jest Daniel Andre Tande, który potwierdził to w krótkim wywiadzie przed rozpoczęciem cyklu Raw Air w Norwegii. 

Zobacz wideo Niedosyt na koniec MŚ w Planicy. Skoki utrzymały Polskę w światowej czołówce

Daniel Andre Tande zachwycony polskimi fanami. Nawet przemówił po polsku

Na oficjalnym profilu cyklu Raw Air w serwisie Instagram pojawiło się wiele materiałów promujących nadchodzące zawody. Jednym z nich jest czwartkowy, krótki wywiad z Danielem Andre Tande. Zaczyna się on słowami: "Dzień dobry, dziękuje i k***a". Skoczek śmiejąc się, zaznacza, że ostatnie słowo "nie jest zbyt miłe". Później Norweg odpowiada na pytanie "Którzy kibice są najlepszymi na świecie?"

- Dla mnie w ogólnie nie powinno być tego pytania. To Polscy kibice są najlepsi. Podróżują po całym świecie i wspierają każdego skoczka. Nie ważne, z jakiego jest kraju. Oczywiście bardziej dopingują polskich zawodników, ale wiwatują każdemu. Oni są po prostu szczęśliwi z oglądania długich skoków. Spotykamy ich wszędzie i myślę, że to naprawdę, naprawdę świetne - podsumował Daniel Andre Tande. Norweg może mieć dobre wspomnienia z Polską, ponieważ w 2019 roku triumfował na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle. 

Materiał z Danielem Andre Tande na profilu Raw Air można zobaczyć TUTAJ.

Dawid Kubacki PZN podał kadrę skoczków na cykl Raw Air. Jest jedna nowość

Więcej podobnych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Kolejna okazja dla skoczków na usłyszenie wsparcia polskich fanów już w piątek, 10 marca. Wtedy kwalifikacje do konkursu w Oslo rozpoczną Raw Air. Cały cykl potrwa do 10 dni i skoczkowie oddadzą wtedy rekordową ilość 18 skoków. Triumfator całego turnieju otrzyma nagrodę w wysokości 50 tysięcy euro. W 2022 roku w Raw Air triumfował Austriak Stefan Kraft, który wyprzedził Karla Geigera i Ryoyu Kobayashiego. Dwukrotnie cały cykl wygrywał Kamil Stoch (2019, 2020) i raz zajął drugie miejsce (2017). Ponadto Polak pozostaje rekordzistą pod względem wygranych konkursów i prologów. Triumfował 12 razy, o cztery więcej niż Stefan Kraft. 

Skoki narciarskie w Dubaju i Las Vegas? Małysz zabrał głos Skoki narciarskie w Dubaju i Las Vegas? Małysz zabrał głos

Więcej o: