Skoki narciarskie w Dubaju i Las Vegas? Małysz zabrał głos

- To oczywiście realne, taki Dubaj ma mnóstwo pieniędzy i stać ich na wszystko - w ten sposób Adam Małysz skomentował rewolucyjny pomysł Sandro Pertile. Dyrektor Pucharu Świata chciałby organizować konkursy skoków narciarskich w miastach takich jak Dubaj i Las Vegas. Prezes PZN ma jednak co do tego pewne zastrzeżenia.

Niedawno zakończyły się mistrzostwa świata w Planicy, po których dyrektor Pucharu Świata Sandro Pertile zdradził ciekawą wizję zrewolucjonizowania rywalizacji w skokach narciarskich - Kiedy patrzę na skoki przez następne dziesięć lat, to jest pewne, że muszą stać się sportem bardziej globalnym. W tej chwili są zbyt uzależnione od europejskich sponsorów - powiedział Włoch w rozmowie z portalem dnevnik.si.

Zobacz wideo Niedosyt na koniec MŚ w Planicy. Skoki utrzymały Polskę w światowej czołówce

Adam Małysz ma pewne "ale", co do pomysłu Sandro Pertile na skoki narciarskie

Pertile ma już pomysł jak utrzymać atrakcyjność skoków. Jego zdaniem skocznie można wybudować w dużych zagranicznych miastach i pokryć bardziej nowoczesnym igelitem od tego stosowanego obecnie, żeby można było skakać nawet pomimo wysokich temperatur. - Rywalizacja w Dubaju lub w centrum Las Vegas z pewnością byłaby czymś, czego rozpaczliwie potrzebują skoki narciarskie - podsumował Włoch.

Odmienne zdanie ma legenda polskich skoków Adam Małysz. Były skoczek skomentował ten pomysł w rozmowie z "Przeglądem Sportowym". - Skoki uprawia coraz mniej krajów, a z kolei Międzynarodowy Komitet Olimpijski wymaga dużych oglądalności i popularności. Myślę, że pomysły Sandro mają iść właśnie w tę stronę. Uważam, że trzeba kombinować i szukać, ale dzisiaj nie wiemy, czy to akurat najlepsza droga - zauważa Adam Małysz.

Prezes polskiego związku narciarskiego uważa, że warto próbować popularyzować tę dyscyplinę, ale będzie to długi i żmudny proces, niekoniecznie skazany na sukces. Szczególne problemy mogą wystąpić w krajach takich jak Zjednoczone Emiraty Arabskie.

- Gdyby miało to pomóc skokom, to czemu nie. Z drugiej strony - nie wiem, jak miałoby to funkcjonować. Na razie jest pomysł, a brak konkretów. To oczywiście realne, taki Dubaj ma mnóstwo pieniędzy i stać ich na wszystko. Łącznie z tym, żeby zrobić halę do skoków, bo chyba inaczej tam się nie da skakać. Tylko jaki będzie tego efekt? - dodał były skoczek.

Więcej podobnych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Podczas zakończonych w niedzielę mistrzostw świata w Planicy reprezentanci Polski wywalczyli dwa medale. Piotr Żyła w wielkim stylu obronił tytuł na skoczni normalnej, a brąz na dużym obiekcie wywalczył Dawid Kubacki.

Więcej o:
Copyright © Agora SA