Mistrz świata pokazał, z kim się spotyka i się zaczęło. Wywołał burzę w mediach

Timi Zajc w ostatnich dniach zachwycił świat skoków narciarskich, zdobywając dwa złote medale mistrzostw świata w Planicy. Słoweńskie rozpisują się o życiu prywatnym skoczka i zwróciły uwagę na jeden szczegół. Okazuje się, że partnerką 22-latka jest była żona emerytowanego kolegi z reprezentacji Słowenii, Jurija Tepesa.

Timi Zajc podczas mistrzostw świata w Planicy mógł być rozczarowany po konkursie na skoczni normalnej, w którym zajął 10. miejsce. Jednak w drużynie mieszanej stanął na najniższym stopniu podium, a w następnych dwóch konkursach spisywał się fantastycznie. Efektem tego była wygrana w konkursie indywidualnym na skoczni dużej oraz triumf w konkursie drużynowym. Po zdobyciu drugiego złota skoczek opublikował w mediach społecznościowych zdjęcie, które wywołało spore poruszenie w słoweńskich mediach. 

Zobacz wideo Ahonen upił się tam, a potem skoczył 240 metrów. Ten pub znają wszyscy, którzy jeżdżą do Planicy

Timi Zajc wywołał burzę w słoweńskich mediach. Wszystko przez zdjęcie z partnerką

Słoweński mistrz świata po odebraniu dwóch medali opublikował zdjęcie, na którym widać go w towarzystwie całującej go kobiety. Przy fotografii widniał podpis: "Niezapomniane mistrzostwa". Dziennikarze portalu Slovenskenovice szybko rozpoznali wybrankę Timiego Zajca i ujawnili, że jest to Nusa Rakovec - była żona słoweńskiego skoczka Jurija Tepesa. 

Tepes w 2020 roku zakończył karierę, a pod koniec 2022 roku ogłosił w mediach społecznościowych, że rozstał się ze swoją żoną. - Niektórzy z was już wiedzą. Długo tego nie ujawniałem, ale myślę, że dziś nadszedł na to czas. Moja już była żona Nusa i ja oficjalnie zerwaliśmy. Dziękuje wszystkim, którzy byli ze mną w trudnych chwilach - przekazał. Para była małżeństwem przez trzy lata. 

Więcej podobnych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Timi Zajc i Jurij Tepes przez lata byli reprezentacyjnymi kolegami. Od debiutu Zajca w 2017 roku do zakończenia kariery przez Tepesa w 2020 roku skakali razem w konkursach drużynowych i wspólnie trenowali. Obecnie Tepes jest jednym z trenerów młodzieżowych drużyn Słowenii i wiąże przyszłość ze szkoleniem skoczków. Nie wiadomo, czy w przyszłości nie będzie miał ambicji, by objąć kadrę seniorską, w której może spotkać się właśnie z Zajcem. Dwukrotny mistrz świata z pewnością spędzi na skoczni jeszcze wiele lat. 

Timi Zajc obecnie zajmuje 9. miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata i ma na koncie 532 punkty. W karierze wygrał już dwa konkursy cyklu - tyle samo, co Jurij Tepes przez 15 lat spędzonych na skoczni. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.