Konkurs drużynowy Planica 2023. Kiedy skoki narciarskie? O której godzinie? [TRANSMISJA NA ŻYWO]

W sobotę, 4 marca odbędzie się konkurs drużynowy na MŚ Planica 2023. Wśród startujących zespołów nie zabraknie Polaków, którzy liczą na medal. O której godzinie są skoki narciarskie? Gdzie obejrzeć konkurs drużynowy? Transmisja na żywo

Konkurs drużynowy mężczyzn kończy rywalizację w skokach narciarskich na mistrzostwach świata w Planicy. Po złotym medalu Piotra Żyły na normalnej skoczni i brązowym Dawida Kubackiego na dużej Polacy wystartują ze sporym apetytem na trzecie w tej imprezie podium. Oprócz Żyły i Kubackiego trener Thomas Thurnbichler postawił także na Kamila Stocha oraz Aleksandra Zniszczoła.

Zobacz wideo Piotr Żyła mistrzem świata! Austriacy nie mogą się pogodzić. "Parodia"

Konkurs drużynowy w Planicy już dzisiaj. Polacy powalczą o medal

W sobotniej drużynówce wystąpi 11 drużyn: Austria, Norwegia, Polska, Słowenia, Niemcy, Japonia, Finlandia, Szwajcaria, Stany Zjednoczone, Rumunia i Kazachstan. Polacy będą skakać jako dziewiąci. Jako pierwszy w naszej ekipie na belce startowej pojawi się Kamil Stoch. Następnie do boju ruszy Piotr Żyła i Aleksander Zniszczoł. Całość zamknie brązowy medalista piątkowego konkursu - Dawid Kubacki.

Biało-Czerwoni mają ogromne szanse powiększyć swój dorobek. Gdy zsumujemy piątkowe wyniki zawodów indywidualnych, okazuje się, że Polska drużynowo zajęłaby pierwsze miejsce. Do tej pory nasi skoczkowie w konkursach drużynowych na mistrzostwach świata zdobywali cztery medale - trzy brązowe i jeden złoty. Pierwszy raz udało im się wskoczyć na podium równo 10 lat temu w Val di Fiemme. Sukces powtórzyli dwa lata później w Falun. W 2017 r. w Lahti w składzie Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Maciej Kot, Kamil Stoch sięgnęli po jedyne w historii złoto. Ostatni brązowy medal wywalczyli przed dwoma laty w Oberstdorfie.

Mistrzowskiego tytułu bronią Niemcy i to oni wydają się naszym najgroźniejszym rywalem. Wystąpią w składzie: Markus Eisenbichler, Constantin Schmid, Andreas Wellinger, Karl Geiger. Do gry o podium powinni także włączyć się Słoweńcy, Austriacy i być może Norwegowie.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl.

MŚ Planica 2023. Konkurs drużynowy. O której są dzisiaj skoki narciarskie? Transmisja na żywo

Konkurs drużynowy o mistrzostwo świata rozpocznie się na skoczni Bloudkova Velikanka w Planicy w sobotę, 4 marca o godz. 16.30. Transmisję z zawodów można oglądać na kanałach TVN oraz Eurosport 1. Dostępny będzie także stream w internecie dla użytkowników płatnego serwisu Player.pl. Zapraszamy również do śledzenia relacji tekstowej na żywo na naszej stronie internetowej Sport.pl.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.