Tyle Dawid Kubacki zarobi za brązowy medal mistrzostw świata. Duża różnica

56 tysięcy złotych - tyle Dawid Kubacki zarobi za wywalczony w piątek brązowy medal mistrzostw świata w Planicy. To prawie o trzy razy mniej niż Piotr Żyła za złoto wywalczone na skoczni normalnej.

Dawid Kubacki wywalczył brązowy medal na skoczni dużej w Planicy. Reprezentant Polski skoczył 129 oraz 135 metrów i miał 4,1 punktu przewagi nad czwartym Kamilem Stochem. Złoty medal wywalczył świetnie spisujący się na tym obiekcie Timi Zajc, a srebro trafiło do rąk Ryoyu Kobayashiego. 

Zobacz wideo Małysz o kulisach: Żyła nie wierzył, że jest w stanie czegoś tam nie wypić

Planica 2023. Ile Dawid Kubacki zarobi za brązowy medal mistrzostw świata? 

Za brązowy medal Dawid Kubacki otrzyma także niemały zastrzyk gotówki. Wicelider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata wzbogaci się o 56 tysięcy złotych. Na konto Timiego Zajca wpłynie z kolei 150 tysięcy złotych, zaś Ryoyu Kobayashi za srebro otrzyma 94 tysiące złotych. Podobne stawki zawodnicy dostali za medale na skoczni normalnej. Kubacki więc dostanie za brązowy medal niemal trzy raz mniej niż Piotr Żyła za obronę złotego medalu. 

Łączna suma premii przyznana skoczkom według norweskiego NRK wynosi około 390 tysięcy złotych. To więcej niż zawodnicy otrzymali do podziału dwa lata temu w Oberstdorfie.

Więcej artykułów o podobnej treści znajdziesz na portalu Gazeta.pl.

MŚ Planica 2023. Kiedy kolejne skoki? Już w sobotę konkurs drużynowy 

W sobotę reprezentanci Polski będą mieli kolejną szansę do walki o medal oraz kolejne premie finansowe. O 16:30 rozpocznie się konkurs drużynowy, w którym skoczkowie Thomasa Thurnbichlera będą jedynymi z faworytów. Gdyby piątkowe zmagania indywidualne były drużynówką, Polska zostałaby mistrzem świata! To tylko potwierdza, że w sobotę Biało-Czerwoni będą w ścisłym gronie faworytów. 

Konkurs drużynowy na skoczni dużej odbędzie się w sobotę 4 marca o 16:30. Relacja na żywo na Sport.pl oraz w naszej aplikacji mobilnej. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.