Polacy zdemolowali rywali. Tak wyglądałyby wyniki drużynowe na MŚ w Planicy

Reprezentacja Polski uzyskała najwyższą łączną notę drużynową podczas piątkowego konkursu na skoczni dużej w Planicy. Gdyby dzisiejsze zmagania były konkursem drużynowym medal wywalczyliby także Niemcy oraz Słoweńcy.

Wielki sukces Dawida Kubackiego! Polak zdobył brązowy medal mistrzostw świata na dużej skoczni! Tuż za podium był Kamil Stoch. 35-latkowi z Zębu do podium zabrakło 4,1 punktu. Piotr Żyła i Aleksander Zniszczoł również spisali się z dobrej strony i gdyby był to konkurs drużynowy, ekipa Thurnbichlera miałaby medal.

MŚ Planica 2023. Polacy skakali pięknie i daleko. W drużynówce byłby medal! I to złoty

Gdyby piątkowy konkurs był konkursem drużynowym, złoty medal wywalczyliby reprezentanci Polski! Łączna nota naszych zawodników wyniosłaby 1058,9 pkt. Drugie miejsce z notą 1051,7 pkt zajęliby reprezentanci Niemiec, a trzecie Słoweńcy (1049,2 pkt).

Za podium znaleźliby się m.in. srebrni medaliści z Oberstdorfu Austriacy, a także Norwegowie.