MŚ Planica 2023. Polacy powalczą o medale. O której godzinie skoki narciarskie? [TRANSMISJA NA ŻYWO]

W piątek, 3 marca odbędzie się konkurs na dużej skoczni podczas mistrzostw świata 2023. Walka o medale rozpocznie się o godzinie 17:30. Gdzie oglądać skoki narciarskie? O której są dzisiaj skoki w Planicy? Transmisja na żywo, stream online.

Mistrzostwa świata w Planicy rozpoczęły się dla polskich skoczków znakomicie. Piotr Żyła obronił tytuł na skoczni normalnej, atakując złoty medal z 13. miejsca po pierwszej serii. Również pozostali zawodnicy Thomasa Thurnbichlera spisali się bardzo dobrze i w komplecie ukończyli rywalizację w czołowej "dwudziestce". Teraz czas na walkę o medale na dużym obiekcie.

Zobacz wideo Ahonen upił się tam, a potem skoczył 240 metrów. Ten pub znają wszyscy, którzy jeżdżą do Planicy

MŚ Planica 2023. Czas na konkurs na dużej skoczni, Polacy wśród faworytów

Środowe treningi pozwoliły trenerowi wyłonić czterech zawodników, którzy zaprezentują się w kwalifikacjach do konkursu. Pewniakami byli Piotr Żyła, Dawid Kubacki i Kamil Stoch, którzy oddawali solidne skoki. Walkę o ostatnie miejsce w kwalifikacjach stoczyli Aleksander Zniszczoł i Paweł Wąsek. W każdym treningu lepiej prezentował się Zniszczoł i to on uzupełnił skład polskiej drużyny.

Kwalifikacje odbyły się w czwartek. W poprzedzającej je serii treningowej formą błysnęli Kubacki i Żyła, którzy zajęli odpowiednio 1. i 3. miejsce. W serii kwalifikacyjnej najlepszym z Polaków ponownie był Kubacki, który skoczył 131,5 metra i zajął 2. miejsce. Świetnie spisał się Stoch, skacząc na odległość 136 metrów, co pozwoliło mu zająć 3. lokatę. Żyła zajął 16. miejsce (126 metrów), a Zniszczoł był 31. (127,5 metra).

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Piotr Żyła, Karolina Żyła Córka Piotra Żyły idzie w ślady ojca. Też zdobyła medal

W kwalifikacjach najlepszy okazał się Timi Zajc. Słoweniec równie dobrze skakał przed zawodami na skoczni normalnej, ale wtedy nie włączył się do walki o medale. Świetne skoki Kubackiego i Stocha rozpaliły z kolei nadzieje polskich kibiców na kolejny krążek. Nasi zawodnicy są w gronie faworytów, ale kandydatów na podium jest znacznie więcej. O kolejne medale zamierzają powalczyć medaliści ze skoczni normalnej, Andreas Wellinger i Karl Geiger. Zajc i Anze Lanisek będą chcieli zatrzeć złe wrażenie po pierwszym konkursie, a o pierwszy indywidualny krążek powalczą też Halvor Egner Granerud czy broniący tytułu Stefan Kraft.

Slovenia Nordic World Championships Oficjalnie: FIS zmienił wyniki konkursu MŚ w Planicy. A wszystko dzięki Polakom

MŚ Planica 2023. Gdzie oglądać mistrzostwa świata? O której skoki dzisiaj?

Konkurs na dużej skoczni podczas mistrzostw świata w Planicy odbędzie się w piątek, 3 marca. Walka o medale rozpocznie się o godzinie 17:30. Transmisja na żywo będzie dostępna w telewizji na kanałach TVN i Eurosport 1 oraz w Eurosporcie Extra na platformie Player. Zapraszamy także do śledzenia relacji tekstowej z kwalifikacji na Sport.pl oraz w aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE.

Więcej o: