Znamy przyczynę fatalnego upadku Prevca na MŚ w Planicy. "Sprawdziłem"

Jakub Balcerski
- Sprawdziłem wiązania Petera i są w porządku. Prawdopodobnie zapomniał docisnąć zaczepów i tyłów do butów - mówi Sport.pl o przyczynie upadku Petera Prevca na treningu na dużej skoczni podczas mistrzostw świata w Planicy Peter Slatnar, producent sprzętu, z którego korzysta zawodnik.

Upadek Prevca wydarzył się w drugim z trzech środowych treningów na dużej skoczni w Planicy. Słoweniec wyszedł z progu i od razu jego prawa narta oderwała się od jego nogi i sprawiła, że skoczek stracił równowagę w powietrzu. Prevc z dużą siłą uderzył o zeskok, ucierpiały głównie jego plecy.

Zobacz wideo Apoloniusz Tajner pokazał niesamowite zdjecie Piotra Żyły

Jest przyczyna upadku Prevca. Slatnar tłumaczy, co się stało

Znamy już przyczynę upadku skoczka. Po pojawieniu się wideo ze zdarzenia widać było, że ciężko obwiniać Prevca o błąd techniczny, tuż za progiem. Miał mało czasu na reakcję, a narta uderzyła go z wielką siłą i bardzo szybko. Później, po obejrzeniu zdjęć, można było zauważyć, że skoczkowi wypięło się lub zerwało wiązanie w prawej narcie.

Teraz wiemy już, co dokładnie wydarzyło się wówczas ze sprzętem skoczka. - Wiązanie nie było do końca zapięte - tłumaczy Sport.pl producent wiązań, których używa Peter Prevc i słoweńska kadra, Peter Slatnar. - Sprawdziłem je i technicznie sprzęt był w porządku. Prawdopodobnie zapomniał docisnąć zaczepów i końców wiązań do butów. Czasem może w nich też być nieco śniegu lub nawet lodu, który na to nie pozwoli. Dlatego, gdy znalazł się w powietrzu, narta po prostu kompletnie się odpięła - wyjaśnia.

Prevc już po badaniach w szpitalu. "Lekkie wstrząśnienie mózgu"

Peter Prevc jest już po pierwszych badaniach w szpitalu. "Doznał lekkiego wstrząśnienia mózgu" - czytamy w komunikacie słoweńskiego związku. Zostanie w placówce w Lublanie na obserwacji, ale wydaje się, że szczęśliwie wyszedł z dramatycznego zdarzenia cało.

Przed najlepszymi skoczkami na świecie teraz bardzo intensywne trzy dni walki o medale. W czwartek o 17:30 odbędą się kwalifikacje do konkursu zaplanowanego na piątek na tę samą godzinę. Z kolei w sobotę odbędzie się konkurs drużynowy.

Więcej o: