Thurnbichler wydał wyrok ws. koszmarnego upadku Prevca w Planicy. "Nie miał szans"

Jakub Balcerski
Upadek Petera Prevca w piątkowym drugim treningu na dużej skoczni w Planicy zmroził krew w żyłach wszystkich obecnych na mistrzostwach świata. To był dramat Słoweńca przed własną publicznością, a to wszystko przez problem z wiązaniem tuż za progiem. - Nie miał szans - opisuje sytuację skoczka trener Polaków, Thomas Thurnbichler.

Prevca uderzyła narta, która wypięła się tuż po tym, gdy się odbił. Skoczek szybko stracił równowagę w powietrzu i mocno uderzył w zeskok, zwłaszcza plecami. Został zabrany do szpitala w Lublanie, noc spędził tam na obserwacji. Słoweński związek poinformował, że skoczek doznał lekkiego wstrząśnienia mózgu, ale poza tym jedynie mocno się poobijał.

Zobacz wideo Apoloniusz Tajner pokazał niesamowite zdjecie Piotra Żyły

"A jaki miał wypadek?". Stoch o fatalnym upadku Prevca dowiedział się od dziennikarzy

Sytuacja wywołała spore poruszenie i emocje wśród kibiców, ekspertów, ale także zawodników. Tuż po Peterze w drugim treningu skakał jego brat, Domen. Za Słoweńcami ruszał za to Kamil Stoch. Polak nie miał jednak pojęcia, kto upadł i jak poważnie to wyglądało. - A jaki miał wypadek? - odpowiedział pytaniem na pytanie dziennikarzom, gdy dopytywaliśmy o sprawę Prevca. - Widziałem, że ktoś upadł, ale nie dopytywałem kto i nie wiedziałem, jak to się stało. Dzisiaj jednym z moich zadań było patrzenie na siebie, pilnowanie pewnych elementów i zadań - stwierdził trzykrotny mistrz olimpijski.

Peter Prevc eskortowany do karetki Są najnowsze informacje ws. stanu zdrowia Prevca po koszmarnym upadku w Planicy

- Nie widziałem tego upadku. Byliśmy akurat w domku u góry, a tam transmisji z treningów nie ma. Jak któryś z zawodników wraca, to zdaje nam relację z tego, co się wydarzyło. Słyszałem o tym, co się stało także od kontrolera sprzętu, Christiana Kathola. Że wyglądało to źle i jest w szpitalu. Oby wszystko było w porządku - mówił za to Dawid Kubacki.

Thurnbichler o Prevcu: Nie miał szans tego wylądować

Przyczyną upadku, którą dla Sport.pl potwierdził Peter Slatnar, były niedociśnięte do butów zapięcia i tyły wiązań. - To dlatego narta po odbiciu po prostu kompletnie się odpięła - przyznał producent sprzętu, którego używał Prevc. - To sytuacja, na którą nie da się przygotować. Nie da się jej wytrenować. Wtedy jedyne, co można zrobić, to się ratować - wskazał Dawid Kubacki.

Peter Prevc Znamy przyczynę fatalnego upadku Prevca na MŚ w Planicy. "Sprawdziłem"

- Nie widziałem tej sytuacji na własne oczy, dopiero później na wideo. Wyglądało na problem z zapięciami. Oby nie był poważnie kontuzjowany i szybko wrócił. Postawiło go bokiem, nie miał szans tego wylądować - skomentował trener polskich skoczków Thomas Thurnbichler.

Kamil Stoch MŚ Planica 2023. O której skoki? Gdzie oglądać kwalifikacje?

Czwartkowe kwalifikacje - bez Prevca, ale z czwórką polskich skoczków: poza Kubackim i Stochem jeszcze z Piortem Żyłą i Aleksandrem Zniszczołem. Zaplanowano je na godzinę 17:30, a półtorej godziny wcześniej ruszy seria próbna. Relacja na żywo na Sport.pl i w aplikacji Sport.pl LIVE.

Więcej o: