Nagła zmiana planów. Piotr Żyła poczeka jeszcze dłużej

Piotr Żyła z niecierpliwością czeka na swój złoty medal mistrzostw świata w Planicy. Organizatorzy wystawiają jednak jego cierpliwość na próbę. Ceremonię medalową już raz przełożono na inny dzień. Teraz doszło do kolejnej zmiany. Kiedy zatem Polak odbierze zasłużony krążek?

Piotr Żyła w sobotę obronił tytuł mistrza świata w skokach na normalnej skoczni. Wciąż jednak nie odebrał złotego medalu. Wszystko przez nagłą zmianę planów organizatorów ws. ceremonii medalowej. Początkowo miała się ona odbyć w niedzielę o godzinie 20:23 na wielkiej scenie na Medal Plaza w Kranjskiej Gorze. Z uwagi na możliwe wydłużenie się konkursu mikstów przełożono ją jednak na środę, 1 marca na tę samą godzinę. Okazuje się, że na swój krążek Żyła poczeka jeszcze nieco dłużej. Organizatorzy ponownie zaskoczyli.

Zobacz wideo Żyła na gorąco: Odleciałem. Po serii próbnej chciało mi się płakać

Kolejna zmiana planów. Kiedy odbędzie się ceremonia medalowa z udziałem Piotra Żyły?

Tym razem zmiana nie będzie już tak radykalna. Dekoracja nadal planowana jest na środę, tyle że na późniejszą godzinę. Cała ceremonia, podczas której medale odbiorą biegacze i biegaczki narciarskie, a także kombinatorzy norwescy i skoczkinie, rozpocznie się o 20:23. Piotr Żyła początkowo miał pojawić się na scenie jako jeden z pierwszych, ok. godz. 20:30. Po korektach wychodzi na to, że polscy kibice będą musieli na tę wyjątkową chwilę czekać jeszcze dłużej.

Zgodnie z nowym harmonogramem jako pierwsi dekorowani będą bowiem medaliści i medalistki w biegach na dystansie 10 i 15 km. Zaraz po nich pojawią się kombinatorzy norwescy, startujący w konkursie drużynowym. Następnie będziemy mieli 45 minut przerwy i dopiero wtedy na scenę będzie mógł wkroczyć Piotr Żyła.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl.

Należy zakładać więc, że wręczenie złotego medalu dla polskiego mistrza świata nie nastąpi wcześniej niż o 21.45. Wraz z nim na podium staną dwaj reprezentanci Niemiec. Srebro trafi do Andreasa Wellingera, a brąz do Karla Geigera. Później medale otrzymają także członkowie trzech czołowych ekip konkursu mikstów (Niemcy, Norwegowie i Słoweńcy), a na koniec uhonorowane zostaną najlepsze zawodniczki zmagań na dużym obiekcie, które odbędą się tego samego dnia.

Plan ceremonii medalowej w środę, 1 marca:

  • 10 kilometrów stylem dowolnym biegaczek
  • 15 kilometrów stylem dowolnym biegaczy
  • konkurs drużynowy kombinatorów norweskich (duża skocznia/4x5 km)
  • (45 minut przerwy)
  • konkurs na normalnym obiekcie skoczków
  • konkurs mikstów w skokach
  • konkurs na dużym obiekcie skoczkiń
Więcej o: