Skoku po z這to kibice nie zobaczyli. Kuriozalne decyzje podnios造 ci郾ienie w niemieckiej kadrze

Podczas niedzielnego konkursu dru篡n mieszanych w Planicy reprezentacja Niemiec do samego ko鎍a walczy豉 o z這to. Pogo okaza豉 si udana, lecz niemieccy telewidzowie nie widzieli ekscytuj帷ego fina逝 zawod闚. To za spraw decyzji stacji ZDF, kt鏎a "zdj窸a" transmisj i wyemitowa豉 serwis informacyjny.

Skoczkowie narciarscy z Niemiec podczas mistrzostw świata w Planicy osiągają bardzo dobre wyniki. W ostatnią niedzielę zwyciężyli w konkursie drużyn mieszanych na skoczni normalnej, wcześniej medale na tym samym obiekcie zdobyła drużyna kobieca (złoto) oraz Katharina Althaus (złoto), Andreas Wellinger (srebro) oraz Karl Geiger (brąz) w konkursach indywidualnych.

Zobacz wideo "Sekretna broń polskich skoczków". Fioletowe kombinezony robią furorę

Niemiecka telewizja przerwała transmisję z konkursu drużyn mieszanych w Planicy. Decyzja wywołała oburzenie

Walka o medale w niedzielnym konkursie drużyn mieszanych była niezwykle zacięta. Po pierwszej kolejce trzy pierwsze zespoły dzieliło tylko 4,5 punktu. Liderem była Norwegia, która nieznacznie wyprzedzała Niemcy oraz Słowenię. Później na prowadzenie wyszli Słoweńcy, ale ostatecznie to Niemcy sięgnęli po złoto.

Okazuje się, że niemieccy telewidzowie nie mogli obejrzeć końcówki konkursu. To dlatego, że stacja ZDF o godzinie 19:00 wyemitowała serwis informacyjny, a zawody można było śledzić wyłącznie w internecie. Należy zaznaczyć, że wcześniej informował o tym komentator, w transmisji zamieszczono także stosowną grafikę informacyjną. Mimo to decyzja była krytykowana przez kibiców oraz media. "ZDF gardzi niemieckim złotem na MŚ. (...) Nie pokazała złotego przewrotu w telewizji, a jedynie w transmisji online" - czytamy na portalu Sport1.

Nie była to pierwsza tego typu sytuacja. Podobnie było się w trakcie sobotniego konkursu indywidualnego mężczyzn, gdzie Niemcy również walczyli o najwyższe lokaty. Wtedy zareagował Horst Huettel, dyrektor niemieckiej reprezentacji. - Ludzie uznali to za skandaliczne, bardzo smutne i denerwujące. Nieczęsto zdarza się, że trzech zawodników ma szanse na medale, a dwóm się udało. Nikt z nas tego nie rozumie - powiedział w rozmowie z niemieckim "Bildem".

Więcej podobnych treści sportowych znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Stacja odniosła się do sprawy w komunikacie, który wydała przed niedzielnym konkursem. "W odpowiedzi na liczne komentarze: sobotnie skoki narciarskie nie mogły być w całości transmitowane w telewizji. Zanim wyemitowano wiadomości o godzinie 19:00, reporter kilka razy zwracał uwagę, że widzowie mogą śledzić finałową fazę w transmisji internetowej" - przekazano.

Mistrzostwa świata w Planicy potrwają do soboty 4 marca. W najbliższym czasie zawodnicy będą rywalizować na skoczni dużej.

Wi璚ej o: