Wiadomo, ile Piotr Żyła zarobi za złoto mistrzostw świata

Sporą kwotę zarobi Piotr Żyła za swój wielki sukces i zdobycie mistrzostwa świata na skoczni w Planicy.

Piotr Żyła w sobotę dokonał niesamowitej rzeczy i spisał się rewelacyjnie na mistrzostwach świata rozgrywanych w Planicy. Polski skoczek po pierwszej serii zajmował dopiero trzynaste miejsce (97,5 metra). W drugiej serii oddał zdecydowanie najdłuższy skok (105 metrów) i zdobył złoty medal. Wyprzedził dwóch Niemców: Andreasa Wellingera oraz Karla Geigera.

Zobacz wideo Trener polskich skoczków wskazał kluczową zmianę po klęsce z zeszłego sezonu. "To wielka zaleta"

Żyła z pokaźną premią

Piotr Żyła za sukces w Planicy zgarnie całkiem niezłą premię. - Za wielki sukces doświadczony skoczek otrzyma okazałą premię. Jak ustaliliśmy, będzie to 150 tysięcy złotych. Andreas Wellinger zgarnie około 94 tys. złotych, a trzeci Karl Geiger nieco ponad 56 tys. złotych - pisze portal "WP Sportowe Fakty".  Według informacji tego portalu Dawid Kubacki za piątą pozycję otrzyma 22,5 tys., a Stoch za szóstą lokatę - 15 tys. złotych.

Dla porównania - Norweg Halvor Egner Graneurd za triumf w tegorocznym Turnieju Czterech Skoczni zainkasował, w przeliczeniu za złotówki, ok. 470 tys.

Na niedzielę 26 lutego zaplanowano konkurs mikstów na skoczni normalnej. W stawce wystartuje 15 drużyn, a wśród nich znalazła się również reprezentacja Polski. W składzie na niedzielną rywalizację są Piotr Żyła i Kamil Stoch.

Potem skoczkowie przeniosą się na dużą skocznię (HS 138). Kwalifikacje odbędą się w czwartek o godz. 17.30, a konkurs dzień później o tej samej porze.

Więcej o: