Oficjalnie: Jest decyzja ws. startu Dawida Kubackiego na MŚ w Planicy!

Jakub Balcerski
Świetne informacje z obozu polskiej kadry na mistrzostwach świata w Planicy: Dawid Kubacki wystartuje w kwalifikacjach do konkursu na normalnej skoczni. Uraz pleców, który pojawił się w środę wieczorem, na szczęście nie przeszkodzi Polakowi, żeby rozpocząć walkę o medale w Słowenii.

Pierwsze informacje o stanie zdrowia Polaka były niepokojące: wycofano go z czwartkowych serii treningowych na skoczni w Planicy i kontrolowano sytuację. Ból pojawił się u Kubackiego bez żadnego wypadku ani nie po żadnym z ćwiczeń treningowych. Po prostu wstał i poczuł spore ukłucie, miał skurcz mięśnia odcinka lędźwiowego kręgosłupa.

Zobacz wideo

Można odetchnąć z ulgą. Kubacki wystartuje na normalnej skoczni

Sztab kadry myślał jednak pozytywnie. Skoro lekarz i fizjoterapeuta twierdzili, że nie pojawił się żaden konkretny uraz: wypadnięcie dysku i inne możliwe poważne kontuzje, a problem był głównie mięśniowy, to była nadzieja, że Polak szybko wróci na skocznię.

Dawid Kubacki Najnowsze informacje ws. stanu zdrowia Kubackiego. Znamy termin ostatecznej decyzji

Jak poinformował dziennikarz Sport.pl, Łukasz Jachimiak, badanie rezonansem magnetycznym wyszło dobrze, a w piątek rano Kubacki czuł się już lepiej. Później razem z doktorem Aleksandrem Winiarskim poszedł sprawdzić, jak jego ciało zareaguje na ćwiczenia podczas rozruchu.

I okazało się, że najważniejsze wieści, które nadeszły po godzinie 12:00, kiedy sztab miał podjąć ostateczną decyzję o starcie Kubackiego na normalnej skoczni, są pozytywne. "Dawid Kubacki gotowy do startu w serii próbnej i kwalifikacjach do jutrzejszego konkursu MS w Planicy." - przekazał Polski Związek Narciarski.

Kolejne szczegóły zdrowotnej sytuacji Kubackiego powinniśmy poznać po treningu i kwalifikacjach w Planicy. Poza nim w piątek na skoczni zaprezentuje się jeszcze czterech Polaków: Kamil Stoch, Piotr Żyła, Aleksander Zniszczoł i Paweł Wąsek. Trening ruszy o 16:30, a pierwsza oceniana seria podczas MŚ rozpocznie się o 17:45. Relacje na żywo na Sport.pl i w aplikacji Sport.pl LIVE.

Ski Jumping WCup Lake Placid Kiedy kolejne skoki narciarskie? Mistrzostwa świata Planica 2023

Więcej o: